Концепт BMW Vision iNext здивував інтелектуальними матеріалами

Концепт BMW Vision iNext удивил интеллектуальными материалами

Вибраний для шоу-кара стиль суперечливий, але цікавий в деталях. Німці також звертають увагу на незвичайне забарвлення Liquid Greyrose Copper, з плавними переходами від мідного до темно-рожевого, причому враження залежить від того, під яким кутом падає світло.

Автономність, «зв’язаність» з Мережею, електрика, сервіс — таким бачить майбутнє транспорту баварська марка і такі напрями розвитку демонструє концепт BMW Vision iNext. Глава BMW Харальд Крюгер заявив, що iNext «забезпечить будівельні блоки на майбутнє, користь від яких отримає вся компанія, всі її бренди».

Концепт BMW Vision iNext удивил интеллектуальными материалами

Від решітки радіатора до оформлення вікон, від масивних, виділених візуально порогів до вузької оптики у вигляді Некста вгадується спадщину торішнього концепту i Vision Dynamics.

Німці як і раніше називають задоволення від водіння важливою властивістю автомобіля. І в новому електрокарі при бажанні можна взяти кермо влади в свої руки. Але все ж основне питання, яким задавався розробники: «Як може виглядати машина, яка не потребує у водії?». Як і безліч попередників, відповідали на питання, в BMW прийшли до висновку, що автомобіль в епоху безпілотників стає свого роду продовженням будинку або офісу, «новим коханим простором».

Керований людиною і безпілотний режими отримали назви Boost і Ease. В автономному — кермо трохи присувається до панелі. У ролику, серед іншого, відображено цікава ідея: автомобіль з допомогою проектора Intelligent Beam виводить на сторінки лежить у руках книги рухливі ілюстрації.

Компанія з допомогою мови дизайну постаралася створити відчуття дому всередині автомобіля. Передня частина салону концепту пофарбована в коричневі, темно-рожеві і бежеві тони (плюс додано дерево і мідні акценти), а задня — у переливається синій Enlighted Cloudburst, причому використана жаккардовая тканина, плавно переходить з дивана на двері і задню полицю. Забарвлення тканини поступово змінюється з темно-синьої в нижній частині сидінь до білого на підголівниках. Це повинно створити відчуття дорогий меблювання.

Концепт BMW Vision iNext удивил интеллектуальными материалами

Коли водій сам управляє Некстом, центральний сенсорний екран використовується звичайним способом. У безпілотному режимі слід відсунутися далі, і до нього не дотягтися. Але виручає інкрустований деревом «кавовий столик» в центрі салону — це великий тачпад. В дерево вбудовані не тільки сенсори, але і діоди, створюють за рухомими пальцями світний слід.

Розробники не говорять про параметри силової установки електрокара, але багато уваги приділяють салону. Справа не тільки в дизайні. Німці оголосили про майбутній перехід до нової технології взаємодії з людиною Shy Tech, при якій не тільки традиційні дисплеї здатні забезпечувати двосторонні канали зв’язку. Дерев’яні панелі можуть стати тачпадом, розумний проектор перетворить на екран будь-які поверхні, від декору до долонь або розкритої книги. Навіть тканина в задній частині салону — інтерактивна (її і таке ж «сенсорне» дерево автори шоу-кара об’єднали під загальним терміном «інтелектуальні матеріали»).

Концепт BMW Vision iNext удивил интеллектуальными материалами

Пасажири на задньому ряду можуть управляти відтворенням музики, просто доторкаючись до дивана: тканина є чутливою і відповідає на дотики світиться графікою (полотно вбудовані крихітні світлодіоди). Для посилення ефекту в інтер’єрі будинку також використаний кришталь.

До набору Shy Tech відноситься і інтелектуальний помічник, відкликається на фразу «Hey, BMW». Голосом в концепті можна не тільки управляти різними функціями машини, але і технікою в пов’язаному з автомобілем розумному будинку. Наприклад, попросити з машини закрити віконниці на вікнах або відрегулювати роботу домашньої кліматичної системи. Ну а центральний екран в автономному режимі переходить до програми Exploration Mode і починає демонструвати інформацію про навколишні об’єкти, події і так далі.

Концепт BMW Vision iNext удивил интеллектуальными материалами

Отвір без центральної стійки, камери-дзеркала, 24-дюймові колісні диски з «аеродинамічним» тривимірним дизайном, як і решітка радіатора з тривимірною графікою і вбудованими сенсорами для автопілота, — не самі футуристичні елементи. Екзотичніше, мабуть «світиться сенсорна графіка» замість ручок дверей.

Ми вже говорили, що компанія влаштувала презентацію-вояж: на борту літака концепт разом з купою допоміжних експонатів вирушив за маршрутом Мюнхен, Нью-Йорк, Сан-Франциско, Пекін. Серійний же випуск моделі, розробленої за мотивами цього шоу-кара, стартує на заводі в Дингольфинге в 2021 році. Можливо, для її позначення німці використовують індекс iX9.

Концепт BMW Vision iNext удивил интеллектуальными материалами

До 2025 року група BMW буде випускати 25 електрифікованих моделей, з них 12 чистих електрокарів. Серед цієї дюжини — паркетник iX3 (2020 рік) і батарейний трехдверний хетч Mini (2019-й), седан i4 (i Vision Dynamics, 2021) і хетч i1.

Кросовер, який перетвориться концепт Vision iNext, покликаний виступити флагманом нової електричної ери бренду. Попередники i8 і i3 тут вважаються лише свого роду пробій: мовляв, вони не в повній мірі володіють всіма властивостями «справжнього i». Адріан ван Хойдонк, старший віце-президент BMW Group по дизайну, підсумував: «Лінія BMW i існує, щоб створювати творчі, новаторські ідеї, які змінюють наш спосіб мислення про мобільності. Шоу-кар BMW Vision iNEXT — важливий крок на шляху цієї трансформації, він показує, як інтелектуальні транспортні засоби можуть зробити наше життя простіше і красивіше».