Компанія Toyota уклала союз із залізницею

Компания Toyota заключила союз с железной дорогой

Одних легкових моделей на водні, мабуть, замало, щоб забезпечити багаторазовий ріст випуску паливних елементів. А чим їх більше, тим нижче витрати. Вихід: вантажівки, автобуси, котеджі, офіси, навантажувачі і навіть суду з такою технологією.

Корпорація Toyota Motor і East Japan Railway Company (JR East) уклали угоду про партнерство у розвитку і просуванні водневих технологій «заради товариства з низькими викидами вуглецю». Перетин з залізничниками лише на перший погляд несподіване.

Компания Toyota заключила союз с железной дорогой

Європейське відділення Тойоти взяла участь у проекті будівництва унікальної електричної яхти Energy Observer. Вона отримує енергію від сонячних батарей та вітряків, за рахунок неї розкладає морську воду, водень зберігає в балонах і використовує його як «буфер». Балони легше акумуляторів.

Воднева енергетика — річ неоднозначна. Витрачати електрику на вироблення цього газу, щоб потім в паливних комірках отримувати електрику… Явні втрати. Однак у такої схеми є плюси. Балони з воднем куди легше і простіше, ніж акумулятори на ту ж кількість енергії, і заправка займає хвилини. А щоб зробити технологію привабливіше, її потрібно задіяти не тільки в автомобілях.

Компания Toyota заключила союз с железной дорогой

Вчора Toyota оголосила про передачу своїх водневих технологій (паливні елементи, композитні балони, допоміжні компоненти) португальської фірмі Caetanobus SA. Користуючись тойотівської начинкою, вона буде випускати водневі автобуси. Перший зразок з’явиться восени 2019-го.

Стосовно до нового альянсу це означає відразу кілька напрямків співпраці. Найпростіше: розміщення водневих заправок на залізничних станціях. Це дозволить автомобільного транспорту на паливних елементах тісніше переплітатися з рейковим (наприклад, з пересадки автобусів на поїзд). Аналогічна інфраструктура буде розгортатися та на землях, що належать JR East. Ще будуть розглянуті різні аспекти впровадження водню на залізниці. Локомотиви на паливних елементах навряд чи поїдуть: в цьому мало сенсу. Але як допоміжне джерело на випадок відключення мереж — така техніка може стати в нагоді. Плюс Тойоті цікаві перевезення водню. Партнери планують провести дослідження щодо їх безпеки.