Компанія Mazda перекинула двигун Ванкеля заради нової ролі

Компания Mazda опрокинула мотор Ванкеля ради новой роли

Сам ротор лежить плазом. Так він краще поміщається під підлогою багажника, де і пропишеться у вигляді доповнення. Обертати він буде тільки електричний генератор.

Про повернення на серійні машини роторно-поршневого двигуна (РПД) у компанії Mazda говорять давно. Майже з того моменту, як він пішов з конвеєра. Шанувальники такого типу ДВЗ найбільше чекають нове роторне купе (орієнтир — 2020 рік). Проте ще до його виходу мініатюрний двигун Ванкеля з’явиться в 2019-му на електрокарі Мазди в ролі опціонального «розширювача дальності ходу». І тут можливий сюрприз: новий японський патент показав, що інженери розробили РПД з вертикальним валом (у колишніх конструкціях його нормальне положення — горизонтальне).

Компания Mazda опрокинула мотор Ванкеля ради новой роли

Одна з родзинок проекту — L-образний канал (80) для вприскування олії в робочу камеру. Звідси вона потрапляє на бічні стінки і нижню торцеву пластину, так само як на межі ротора, передає Motor1.com.

Під нове розташування ротора і вихідного валу необхідно було продумати і інше розміщення впускних і випускних вікон. Не менш важлива грамотно розроблена система мастила. Всі зусилля повинні привести до появи односекційного атмосферного «ротора» з невеликими вагою і розмірами, як раз підходять для ролі бортового генератора.

Компания Mazda опрокинула мотор Ванкеля ради новой роли

Судячи по малюнках, електричний генератор буде сидіти не на одній осі з РПД, а приводитися від нього ременем. Таке розташування зменшує загальну висоту всього модуля.

Аналогічна зв’язка (тобто «Ванкель», який працює не на колеса, а виключно на генератор) в минулому не раз зустрічалася на концептах та досвідчених прототипах, як у самій Мазди, так і у інших фірм (один з прикладів — Audi). Але якщо все піде за планом, вперше подібна схема буде поставлена на потік. Додамо, що прийдешній електрокар шасі виявиться родичем паркетника CX-3 і Мазди 3 наступного покоління.