Гіперкар Mercedes-AMG Project One змінив ім’я

Гиперкар Mercedes-AMG Project One сменил имя

Пілот команди Формули-1 Mercedes-AMG Petronas Валттері Боттас жваво цікавиться розвитком ексклюзивної моделі, і, мабуть, це не дозвільний інтерес. До речі, покупці давно знайдені на все 275 намічених до випуску машин. Ціна кожної — 2,27 млн євро.

Дорога пятимоторного гіперкара Mercedes-AMG Project One до серії відзначена новими віхами. По-перше, з офіційної назви зникло слово Project. Відтепер купе — просто Mercedes-AMG One (німці воліють писати ONE). Чутки про це ходили вже кілька днів, а сьогодні компанія офіційно підтвердила їх.

Гиперкар Mercedes-AMG Project One сменил имя

Багатосекційні двоступеневе висувне заднє крило — один із головних компонентів, що дозволяють досягти високої притискної сили, не жертвуючи швидкістю на прямих. Активна аеродинаміка повинна стати козирем в боротьбі за часи на колі.

По-друге, передсерійний зразок став доступний для вивчення клієнтами в мобільному шоу-румі під назвою The Future of Driving Performance («Майбутнє водіння»). Це вантажний фургон з розсувними стінами, який на стоянці перетворюється в зал з кавою-баром, вітальні, власне гіперкаром Mercedes-AMG One, поруч демонстраційних стендів та екранів.

Гиперкар Mercedes-AMG Project One сменил имя

В даний час вантажівка-виставковий зал знаходиться в мюнхенському центрі марки Mercedes-Benz. Тут можна розглянути зразки деталей і декору, використані в гіперкар, і, звичайно, сам автомобіль.

Основна ідея проекту: довести гібридну технологію Формули-1 до дороги.

Нагадаємо, в основі силової установки AMG One лежить адаптований до дорожньому використання турбомотор V6 1.6 від Формули-1 з номінальним ресурсом до «капіталки» 50 000 км (це дуже багато, в порівнянні з формульним аналогом). Двигун доповнено, як і на болідах Королівських гонок, мотором-генератором MGU-K (він додає свою тягу на розгоні або утилізує кінетичну енергію при гальмуванні), а ще системою MGU-H (залежно від режиму, вона перетворює в електрику енергію вихлопних газів або збільшує обороти турбокомпресора). Крім них, у гіперкар є ще два електромотора на передній осі, чого Формула-1 позбавлена.

Гиперкар Mercedes-AMG Project One сменил имя

Клієнтам буде доступна маса різних варіантів кольорів і матеріалів обробки, а також пристойний перелік опціонального обладнання.

Загальна віддача всій гібридної установки перевищує тисячу сил, але більш детальні параметри, мабуть, будуть розкриті на автосалоні в Парижі. Про максималку відомо лише, що вона перевищить 350 км/ч. Втім, розробники не прагнули зробити One найшвидшим в світі автомобілем. А ось динаміка розгону і швидкості в поворотах повинні бути на надзвичайно високому рівні. Гібрид пройшов інтенсивний цикл тестів на стендах і різних автодромах, в основному в Британії. Адже над машиною, крім інженерів відділення AMG в Аффальтербасі, трудилися фахівці команди Mercedes-AMG Petronas Motorsport, з її базами в Бриксуорте та Бреклі. Компанія уточнює: фінальна доведення деяких деталей йде до цих пір. Поставки клієнтам почнуться в 2019 році.