Фірма Volkswagen випробувала нову версію тривимірної друку

Фирма Volkswagen испытала новую версию трёхмерной печати

Німці кажуть, що новий метод дозволить розширити варіанти індивідуалізації машин (можна буде замовити кнопки на панель приладів з особливим дизайном або оригінальні рукоятки перемикання передач), а також прискорити і спростити процес виготовлення дрібносерійних модифікацій.

Компанія Volkswagen повідомила, що стала першим автовиробником, що освоїли процес металевої 3D-друку HP Metal Jet. Він розроблений HP в кооперації з підрозділом GKN Powder Metallurgy і розрахований на масовий випуск деталей, швидкий і ефективний. Продуктивність методу в 50 разів вище попередніх варіантів начебто точкового розплавлення порошку лазером. Новація була презентована в Чикаго на виставці виробничих технологій IMTS.

Новий метод обробки металу придуманий на основі досвіду з 3D-принтерами для пластику. Шість друкуючих головок оснащені армією форсунок. Процес починається з викладення шару металевого порошку, на який в точно заданих точках наноситься оригінальний зв’язуючий агент. Рідкий компонент цього складу випаровується, а деталь запікається. Зайвий порошок може бути використаний повторно.

Фирма Volkswagen испытала новую версию трёхмерной печати

Глава обладнання і формування металу в центрі компетенції Audi Йорг Шпіндлер каже: «Тривимірна друк не витіснить класичні методи виробництва, але відкриває багатообіцяючі перспективи».

Метод годиться не тільки для прототипування, створення тестових образів, макетів або оснащення, виготовлення штучних деталей для рідкісних машин. Куди цікавіше впровадження 3D-друку в серійне виробництво. Найближчим часом цілий автомобіль на 3D-принтері ще не надрукуєш, кажуть у Фольксвагені (хоча ми знаємо приклади друку в 3D автомобільних кузовів). Почати фірма має намір з невеликих індивідуальних компонентів кшталт іменних і нестандартних шильдиків на кузові, а протягом двох-трьох років впровадити металеву 3D-друк «структурних компонентів у масовому виробництві».

Фирма Volkswagen испытала новую версию трёхмерной печати

Взагалі, тривимірна друк для концерну не нова. Справа лише в тому, що друкується і який спосіб задіяний.

Фирма Volkswagen испытала новую версию трёхмерной печати

Найчастіше на 3D-принтерах отримують пластикові компоненти, хоча друк металевих деталей набирає обертів.

Що стосується групи Volkswagen, то вона має дев’яноста 3D-принтерами на двадцяти шести заводах. Вона друкує, наприклад, запчастини до деяких моделей минулого, таких як Porsche 959 (прокладка кришки бака, важіль выжима зчеплення, рукоятка коробки передач) або до агрегату Audi W12 (трубки для охолоджуючої рідини). Техніка HP Metal Jet збільшить асортимент деталей. Їх випуск буде складати сотні тисяч на рік, повідомляє Volkswagen. Фірма GKN Powder Metallurgy допоможе їй у побудові відповідних технологічних ланцюжків.