Фірма BMW стабілізувала мережу за допомогою хетча i3

Фирма BMW стабилизировала сеть при помощи хэтча i3

Автори проекту весело обізвали «ай-третій» дійною коровою, маючи на увазі грошові стимули, здатні спонукати власників електрокарів заряджати їх від вітрових або сонячних електростанцій замість теплових.

Компанії BMW і PG&E представили на кліматичному саміті в Сан-Франциско перші результати пілотного проекту ChargeForward. Він показав, як власники електрокарів можуть оптимізувати їх зарядку, збільшуючи, наскільки можливо, частку енергії, отриманої з відновлюваних джерел. В експерименті, який стартував у 2015 році в Каліфорнії, зараз задіяно 350 володарів батарейних сіті-карів (в основному це були BMW i3, але ще й кілька електричних Mini).

Фирма BMW стабилизировала сеть при помощи хэтча i3

З ростом ємності акумулятора його привабливість в якості мережного буфера збільшується. Нинішньому «ай-третій» світить батарея на 42 кВт•год замість 33,2. А в ході стороннього експерименту було показано, як можна в габарити акумулятора i3 «втиснути» всі 100 кВт•год.

В рамках проекту електрокари відігравали роль буфера для «зеленої» енергії, адже вироблення на сонячних або вітрових станціях нерівномірна. Ще водії могли отримувати бонуси, заряджаючи свою машину в ті денні години, коли максимальна продуктивність сонячних електростанцій, і припиняючи зарядку в моменти, коли частка «зеленої» електроенергії в мережі падала або просто в пік навантаження на мережу. В результаті учасники досвіду 56% енергії для машин отримали з відновлюваних ресурсів — проти 22% в середньому для США, повідомляє BMW.

Фирма BMW стабилизировала сеть при помощи хэтча i3

Постачальники електрики становили щоденні прогнози, коли і скільки «зеленої» енергії буде доступно в мережі. Це допомагало власникам електрокарів вибудовувати свій план зарядки найоптимальнішим чином.

Виявилося також, що водії електромобілів можуть змінювати свої звички, якщо це хоч трохи допомагає зберегти природу. Крім того, люди охоче брали участь у програмі, якщо ділилися один з одним інформацією. Установка зарядних точок у офісів теж сприяла перенесенню підключення машин з ночі на день. Зауважимо, що схожі в загальних рисах проекти, зі стабілізацією навантаження на мережу за рахунок електрокарів з двонаправленою зарядної системою, заохоченнями за «заправку» в оптимальні моменти, проводили різні компанії. Можна пригадати, скажімо, Nissan, Audi і Хонду.