Електрокар BMW i3 отримав збільшену тягову батарею

Электрокар BMW i3 получил увеличенную тяговую батарею

Крім нового акумулятора оновлення принесло електрокару розширення списку кольорів кузова і варіантів обробки салону, покращене меню мультимедійної системи, бездротову зарядку смартфона. Зовсім недавно в перелік опцій була додана бездротова точка доступу на десять пристроїв.

З моменту своєї появи в 2013 році компакт BMW i3 вже нарощував ємність тягового акумулятора, c 22 до 33,2 кВт•год в 2016 році. І ось ще один, передвіщений, стрибок: баварці оголосили про впровадження в серію високовольтної батареї на 120 А•год (42,2 кВт•год), вдвічі більшого обсягу, ніж первісна. Вона буде ставитися і на звичайний «ай-третій», і на оспортивленный i3s починаючи з листопада.

Электрокар BMW i3 получил увеличенную тяговую батарею

Як і раніше, тягова батарея розміщена під підлогою і складається з восьми модулів, у свою чергу, кожен містить по 12 літієвих осередків. Зовнішні розміри акумулятора не змінилися.

Німці призводять запас ходу на зарядці як за NEDC, так і за більш складного циклу WLTP і за власною оцінкою, іменованої «в повсякденному використанні». За цими трьома методиками вимірювань простий BMW i3 відтепер може пройти 359, 285-310 (залежить від комплектації і шин) і 260 км відповідно. У більш потужного побратима BMW i3s показники трохи гірші: 330-345, 270-285 і 260 км. Для порівняння, версія i3 з батареєю на 33 кіловат-години в NEDC пробігала 290-300 км, а в повсякденному використанні — 200. Ну а первісний «ай-третій» з акумулятором на 22 кВт•год міг пройти в європейському циклі до 190 км, а в більш реальному «повсякденному» 130-160 км. Таким чином, практичний запас ходу моделі з 2013 року дійсно подвоївся.

Электрокар BMW i3 получил увеличенную тяговую батарею

В майбутньому на звичайний i3 можна буде замовити спортпакет: глянцево-чорні розширювачі колісних арок і інші чорні акценти, 20-дюймові колісні диски Jet Black або Bicolor, збільшені ширину шин і колію, спортивну підвіску з іншими пружинами, амортизаторами і стабілізаторами поперечної стійкості, із заниженням на 10 мм, як на i3s.

Заодно інженери подарували електрокару додаткові фари: адаптивні світлодіодні матричні (тоді як стандартні — прості світлодіодні). Вони містять матричну секцію дальнього світла з чотирма сегментами, здатними включатися і вимикатися окремо. Фронтальна камера визначає наближення машини або догоняемые транспортні засоби і вибірково гасить частина діодів для запобігання засліплення інших водіїв. У той же час дорога залишається добре освітленою. Ця нова оптика також володіє автоматичним включенням далекого і функцією освітлення поворотів.

Электрокар BMW i3 получил увеличенную тяговую батарею

З’явилася нова версія інтер’єру Loft: це поєднання тканини з штучною шкірою Sensatec в кольорі Carum Grey плюс коричневі акценти з плавними переходами і декор Electronic Brown.

Додамо, що компанія Lion Smart нещодавно побудувала прототип BMW i3 з батареєю власної розробки, що при приблизно тих же зовнішніх габаритах, що і штатна, вміщує 100 кВт•год енергії і забезпечує малюкові запас ходу в 700 км (причому це консервативна оцінка). Досвід доводить, що і самої компанії BMW ще є куди розвивати свою модель.