Експериментальний BMW i3 здивував запасом ходу

Экспериментальный BMW i3 удивил запасом хода

Цей BMW рекордів по пробігу на зарядці не ставив, однак його можливості вражають, якщо взяти до уваги невеликі розміри автомобіля, а значить, і скромний обсяг простору, доступний для батареї.

Німецька компанія Lion Smart побудувала дослідний зразок електрокара BMW i3 з власним тяговим літієвим акумулятором ємністю 100 кВт•год. Це втричі більше, ніж штатна батарея моделі при приблизно рівних розмірах, передає Аutoblog. Розробники заявляють пробіг на зарядці в 700 км, але не уточнюють їздовий цикл. Серійна машина, нагадаємо, може пройти 280-300 км за стандартом NEDC (без опціонального бензогенератора), в залежності від модифікації.

Модульна батарея від Lion дозволяє з’єднувати осередку послідовно і паралельно в безлічі комбінацій. Модулі оснащені власними чіпами управління, які спілкуються між собою по бездротових каналах. Акумулятор придатний для автоматизованої збірки, володіє мінімальною кількістю проводів і оснащений оптимальною системою охолодження.

Прототип лише доводить реалізація проекту, і компанія поки не планує продавати такі блоки ні BMW, ні приватним клієнтам. Але фірма розраховує на увагу автовиробників і вже уклала з одним з них контракт на створення перспективної «модульної платформи для батареї». А взагалі, серед партнерів Lion Smart згадує компанії Volkswagen, Toyota, Bosch, Kreisel і ту ж BMW. До речі, BMW нещодавно відкрила власний центр розробки батарей. Що стосується хетчбека i3, то, за неофіційними даними, для нього виробник готує наступний акумулятор на 42 кВт•год.