Автогігант GM створить 400-киловаттную зарядну станцію

Автогигант GM создаст 400-киловаттную зарядную станцию

Електрокар Chevrolet Bolt має батареєю ємністю 60 кВт•год, що дає запас ходу в комбінованому циклі EPA 383 км або 520 км за NEDC. Якби її можна було заряджати при рівні потужності в 400 кВт, то половина заряду була б на місці вже через 4,5 хвилини.

Концерн GM спільно з фірмою Delta Americas розробить ультрабыструю зарядну систему для електрокарів, здатну «залити» в батарею додаткові 290 км запасу ходу швидше, ніж за десять хвилин. В основі нового зарядника буде лежати розробляється в Дельті високоефективний твердотільний перетворювач струму з ККД 96,5%, який до того ж наполовину менше і вчетверо легше попередніх аналогів, передає видання Electrek. Максимальна потужність зарядки складе 400 кВт.

Автогигант GM создаст 400-киловаттную зарядную станцию

Для порівняння, зараз Bolt передбачає три способи зарядки. Перший: змінним струмом від побутової 110-вольтової мережі з потужністю в один кіловат і темпом поповнення запасу ходу в 5-8 км за годину, проведений у розетки. Другий: від 240-вольтової мережі (7,2 кВт, 30-50 км за годину). Третій (опція): бортовий 80-кіловатний зарядник постійного струму з роз’ємом CCS (140 км за 30 хвилин).

У проблеми швидкісний зарядки електрокарів є дві сторони. Сучасні акумулятори вже здатні на досить швидку «заправку», але не дуже її люблять (страждає довговічність). Різні перспективні типи тягових батарей, які розробляються і випробовуються по всьому світу, поліпшать цю ситуацію.

Автогигант GM создаст 400-киловаттную зарядную станцию

В анонсі Дельти концерн GM названий основним партнером за проектом. Завершитися він має через три роки, обійдеться у сім мільйонів доларів, і при цьому половину коштів на розробку виділив американське міністерство енергетики.

Автогигант GM создаст 400-киловаттную зарядную станцию

У найближчий рік концерн GM додасть в свою гаму пару нових електрокарів на базі хетчбека Bolt (неясно, чи входить у це число безпілотник GM Cruise AV), а за п’ять років — ще 18 електромобілів (на різних платформах).

Друга сторона — самі зарядні станції, які повинні ефективно перетворювати і переправляти в машину великі струми з місцевої енергомережі. Тут GM йде в загальному руслі індустрії: європейці вже почали розгортання мережі Ionity з колонками потужністю 350 кВт під роз’єм типу CCS, а прихильники клану стандарту CHAdeMO (в основному це японські автовиробники) вже можуть проектувати зарядні системи під новий протокол 2.0, допускає зарядку c переданої потужністю до 400 кВт, як і в проекті GM.