Як працює система автоматичного паркування

Как работает система автоматической парковки

Зміст статті

  • 1 Коли
  • 2 Де
  • 3 Навіщо
  • 4 Скільки
  • 5 Яким чином

Системи автоматичного паркування орієнтовані на недосвідчених водіїв. Найбільш просунутими асистентами можна управляти зі смартфона.

Коли

Роботи над системами автоматичного паркування почалися в середині 1990-х, але першим серійним автомобілем, здатним займати паркувальне місце без понукань кермом, став Toyota Prius першого покоління у вересні 2003 року.

Де

Система включається клавішею і висвічує водієві підказки подальших дій на екрані медіасистеми або дисплеї щитка приладів. А самі просунуті асистенти активуються дистанційно за допомогою смартфона, тобто в салоні під час маневрування перебувати зовсім не обов’язково.

Как работает система автоматической парковки

Навіщо

Недосвідчені водії не завжди добре відчувають габарити автомобіля і не можуть зайняти місце для паркування з першої спроби, тому процес сильно розтягується за часом.

Скільки

Система автоматичного паркування коштує не менше 100 000 грн. і пропонується як окремо, так і в пакеті опцій. У топових комплектаціях може бути частиною штатного оснащення.

Яким чином

Обов’язкова умова роботи системи автоматичного паркування – наявність електропідсилювача керма, на який може впливати блок управління. Також необхідні передні і задні ультразвукові датчики і сенсори з боків автомобіля в передній частині. Останні під час повільного руху визначають наявність достатнього місця для паркування (як паралельної, так і перпендикулярної). Як тільки система знаходить відповідний простір, водієві висвічуються підказки – коли натискати на педалі газу або гальма і змінювати передачу. Кермо під час маневрування обертається автоматично (існують асистенти, здатні виконувати паркування повністю самостійно).

Как работает система автоматической парковки

Зображення з камер демонструють, наскільки точно і безпечно рухається автомобіль. Самим ефективним системам для паралельної парковки достатньо, щоб вільного місця було лише на 60 см більше довжини транспортного засобу.

Складніше виконується перпендикулярна парковка, тому деякі асистенти такої можливості не передбачають. Автоматиці зазвичай потрібно більше часу, ніж вмілому водієві: від 30 секунд до півтори хвилини.