У компанії Ferrari повернулися до ідеї серійної тарги

В компании Ferrari вернулись к идее серийной тарги

Модель F355 GTS (1995-1999 рр..) була останньою масової таргой в асортименті Ferrari (випущено 2577 штук). З тих пір подібний тип кузова використовували тільки спеціальні моделі з лімітованим тиражем.

Фахівці Ferrari подали заявку в європейське патентне відомство на дах Targa Top з жорсткою знімним секцією, яка підтримується спереду рамкою лобового скла, а ззаду — міцної дугою у всю ширину кузова. Італійці не винайшли таргу заново: патент описує конкретну реалізацію, з деталями, наприклад, допомагають зменшити аеродинамічну турбулентність у відкритому вигляді. Цей патент може, однак, свідчити про повернення серійної тарги Ferrari в дію після двадцятирічної перерви.

В компании Ferrari вернулись к идее серийной тарги

Останні Ferrari, у яких була жорстка знімна секція даху, — це J50 і LaFerrari Aperta 2016 року, зібрані у кількості десять і 210 примірників відповідно.

Перерва умовний. Звичайні тарги Ferrari і правда «закінчилися» в 1999 році на моделі F355 GTS. Але лімітовані конструкції, вироблені малим тиражем, а інший раз і зовсім в одиничному екземплярі, звичайно, існували. Можна згадати 559 зразків моделі 575 Superamerica з екзотичним переворачивающимся жорстким верхом (нижня кромка заднього скла після перевороту ставала дугою тарги) і одиничний зразок Superamerica 45, а також не менш унікальний P540 Superfast Aperta і мелкотиражные LaFerrari Aperta на пару з Ferrari J50.

В компании Ferrari вернулись к идее серийной тарги

В якості ілюстрації до схеми Targa Top компанія намалювала таргу на базі давньої моделі F430, хоча такого типу кузова у неї ніколи не було.

Якщо патент дійсно означає повернення інтересу компанії до кузова тарга, то найбільш вірогідний кандидат на подібну трансформацію — модель 488. Вона могла б поповнити свій асортимент модифікацій (GTB, Spider і Pista) таргой 488 GTS, названої за аналогією з F355 GTS. Порівняно з родстером кузов тарга з вуглепластиковою центральною секцією, що знімається вручну, був би істотно легше і жорсткіше. Разом з тим він надавав би мешканцям всі переваги відкритої даху.