Система Ford Wrong Way Alert підстрахує водія на розв’язках

Система Ford Wrong Way Alert подстрахует водителя на развязках

Втома, погана видимість або незнайома обстановка (у тому числі подорож по країні з протилежною, ніж удома, напрямком руху) призводять до появи «водіїв-привидів». Так в європейських країнах називають тих, хто рухається по магістралі «проти шерсті».

Компанія Ford представила комплекс Wrong Way Alert, що попереджає водія про виїзд на сторону дороги, призначену для зустрічного руху. На підтвердження важливості цієї проблеми російське відділення Форда привів статистику ДАІ, згідно з якою в Росії зіткнення на зустрічній відповідальні за кожного четвертого загиблого в ДТП.

Система Ford Wrong Way Alert подстрахует водителя на развязках

Порівняння, наведене Фордом, не цілком коректне, адже найважчі наслідки в основному є підсумком небезпечного обгону, сну за кермом, перевищення швидкості в повороті і тому подібного, коли автомобіль виявляється на зустрічній миттєво. А Wrong Way Alert «ловить» людини, заплутався на розв’язці. Втім, така проблема зустрічається і у нас.

Електроніка Форда покладається на камеру, що розпізнає знаки, і реагує на проїзд під «цеглину», видаючи відповідне попередження на панель приладів. Також враховуються координати машини по GPS і дані карти.

Пристрій Wrong Way Alert спочатку було випробувано на полігоні в Бельгії, а в серії воно дебютувало на новому Фокусі для покупців в Австрії, Німеччині і Швейцарії. Але явно на одній моделі і обмеженому числі ринків поширення цієї новації не зупиниться. Додамо, що над аналогічним комплексом вже працювали фахівці Даймлера і ZF.