Суперкар Ferrari 812 Monza відкине все зайве

Суперкар Ferrari 812 Monza отбросит всё лишнее

За деякими даними, новий автомобіль буде відсилати глядача до легендою: Ferrari 250 Testa Rossa (на фото прототип 1957 року) з його витонченими понтонними крилами, намальованими в фірмі Scaglietti.

Компанія Ferrari виклала на закритій сторінці для клієнтів тизер нової «ікони», вказавши лише дату прем’єри — 17 вересня 2018 року. Додаткова інформація пішла зі спільноти фанатів марки. За неофіційними даними, мова йде про незвичайну лімітованої варіації берлинетты 812 Superfast, якій отрядят відкритий кузов без будь-якої даху і навіть лобового скла (або з дуже низьким скельцем).

Суперкар Ferrari 812 Monza отбросит всё лишнее

Модель Ferrari 860 Monza Spyder 1956 року (а ще ряд її близьких сестер Монц з іншими цифровими індексами) — ще один ідеологічний попередник нинішньої «загадки». Кузов, до речі, теж роботи Scaglietti.

У співтоваристві спливло і передбачуване ім’я новинки — 812 Monza, — змушує згадати серію легких відкритих спорткарів Ferrari 1950-х. Якщо це так, то в новій Монці розробники зроблять ставку на максимальне полегшення кузова. Скажімо, Хуан Мануель Фанхіо і Эженио Кастеллотти виграли на спайдері 860 Monza марафон «12 годин Себринга» 1956 року. І та двухдверка брала своє якраз низькою вагою і обтічністю, бо мотор на ній був дивовижний для Ferrari: рядна «четвірка» Lampredi 3.4, розвивала 284 к. с.

Суперкар Ferrari 812 Monza отбросит всё лишнее

На тизері видно лише неясні розлучення, смутно вказують на сильно вигнуті крила відкритого автомобіля.

Про те, чи втрутяться інженери в силову установку, говорити рано. Нагадаємо, в моделі 812 працює «атмосферник» V12 6.5 (800 л. с., 718 Н•м). Мотор V12, тільки трилітровий, приводив в рух і «Тестароссу» зразка 1957-го. Загалом, в тому або іншому вигляді, а відсилання до історичних моделей у 812 Monza будуть. Кажуть, що тираж цієї дивини складе від сили пару сотень штук. Ми б не здивувалися, дізнавшись, що вся партія розпродана до прем’єри, хоча ціна очікується на рівні мільйона євро.

Суперкар Ferrari 812 Monza отбросит всё лишнее

Назва Testa Rossa («червона голова») історична модель отримала за забарвленням головок блоку циліндрів (зліва вгорі). Нинішній монстр 812 Superfast (інші знімки) продовжує традицію з червоним корпусом впускної системи.

І це не єдина нова модель, яку італійці повинні розсекретити найближчим часом. Ще раніше, наприкінці серпня, на Конкурсі елегантності в Пеббл-Біч здасться якась відкрита Ferrari. Судячи з усього, це буде ще одна листівка» на основі 488-ї моделі. Або 488 Pista Aperta (суміш версій Pista і Spider), або навіть тарга, якій за логікою повернення до історичних назв компанія могла б подарувати позначення 488 GTS.