Робітники компанії Ford випробували техніку motion capture

Рабочие компании Ford опробовали технику motion capture

Новація випробувана на лініях по збірці Экобустов, однак ними не обмежиться. Такий спосіб оптимізації праці поступово буде поширений на інші цехи та інші виробництва Форда в Європі.

Компанія Ford різними способами пробує зробити працю робочих на заводах більш легким і менш травмонебезпечним. Пару тижнів назад ми розповідали про появу на виробництві екзоскелетів. І це не єдиний передовий спосіб вирішення задачі. Наприклад, на моторобудівному заводі Форда в Валенсії запущено пробний проект по впровадженню технології motion capture. Це техніка захоплення рухів, зазвичай використовувана в кіноіндустрії або при створенні комп’ютерних ігор (щоб рухи персонажів виглядали природніше). Але не тільки подібні речі по силам цієї технології.

Рабочие компании Ford опробовали технику motion capture

На робочому місці з’являється чотири камери для захоплення рухів, подібних тим, що входять в комплект ігрових консолей, а також 15 світлових маркерів на костюмі, з’єднаних через бездротову мережу з головним пристроєм.

Техніка motion capture, крім іншого, застосовується у професійному спорті для поліпшення результатів спортсменів. За допомогою графіки, що відображає всі тонкощі рухів, тренери можуть коригувати навички підопічних. Аналогічно на заводі: невеликі поліпшення, помножені на цілий день, дають величезну зниження навантаження на робітника.

Технологія motion capture з великою точністю записує руху людини у вигляді тривимірної «скелетної моделі». Повороти голови, шиї, плечей і кінцівок відображаються особливо точно. Цей запис аналізують експерти з ергономіки. Вони використовують отримані параметри для двох речей: дають рекомендації конкретному працівнику, як краще рухатися, щоб скоротити втому, а також допомагають змінювати щось в оснащенні і геометрії робочого простору, щоб зробити його більш зручним. Зараз в досвіді задіяні 70 чоловік на 21 дільниці. Далі експеримент буде розширено.