Програма Honda SmartCharge дозволить заробляти на зарядці

Программа Honda SmartCharge позволит зарабатывать на зарядке

Програма в бета-версії стартує для власників електрокарів Honda Fit EV в Каліфорнії. Після пробного періоду та аналізу підсумків вона може бути поширена на інші моделі Хонди й інші штати.

Американське крило Хонди оголосило про старт в Золотому штаті проекту Honda SmartCharge. Система, розроблена на основі програмної платформи JuiceNet фірми eMotorWerks (дочки Enel X), дозволяє власникам електрокарів заряджати їх у найбільш вигідні моменти, коли ціни на електрику нижче, а частка «зелених» електростанцій загального виробництва — вище. Від схожих систем, просто сдвигающих час зарядки на ніч або вибраний водієм годину, SmartCharge відрізняється безперервної коригуванням роботи, оскільки отримує від енергетичної мережі в реальному часі параметри викидів CO2, завантаження вітрових або сонячних станцій, інші дані.

Программа Honda SmartCharge позволит зарабатывать на зарядке

Водії електрокарів часто починають зарядку ввечері, відразу, як тільки приїдуть з роботи додому. Але, на жаль, у цей момент відбувається сплеск споживання електрики, який компенсують станції на викопному паливі, пояснює ідею проекту Honda.

Система SmartCharge становить для електрокара оптимальний план зарядки так, щоб скоротити витрати власника і «вуглецевий слід» (кількість палива, спаленого на теплових електростанціях). Але при цьому комп’ютер враховує щоденні плани господаря і до вибраного часу поїздки гарантує зарядку на 100%. Час готовності можна заздалегідь розподілити по дням тижня, залежно від графіка роботи. Залишиться лише підключити електрокар до зарядної колонці, а далі процес піде автоматично.

Для бета-тестування потрібно спочатку переконатися, що ваш енергетичний провайдер приймає участь у досвіді, з ним треба буде укласти окрему угоду. На смартфон під iOS ставиться безкоштовний додаток HondaLink EV, яке дозволяє контролювати масу параметрів і отримувати бонуси.

Власники електромобілів Honda таким чином сприятиме загальному зниженню викидів в атмосферу, але без незручностей і вимушеного перегляду власних планів. Більш того, задум Хонди передбачає потенційні монетарні винагороди за саму «зелену зарядку». Учасник програми почне отримувати їх на свій аккаунт після перших п’яти зарядок машини і далі кожні два місяці, залежно від досягнутих параметрів (активності участі в проекті). Цей принцип залучення в проект нагадує кэшбэк за покупки за допомогою банківської карти і в якомусь сенсі може сприйматися як заробіток або винагороду за допомогу в оптимізації навантаження на електричну мережу.

Программа Honda SmartCharge позволит зарабатывать на зарядке

До 2030 року дві третини глобальних продажів Honda має намір забезпечити за рахунок електрокарів і заряджаються від розетки гібридів. Буде розвиватися «розумний менеджмент» енергії, що оптимізує використання відновлюваних джерел. Не забуті віртуальні електростанції, в яких батареї електромобілів відіграють роль буфера.

Експеримент SmartCharge почався з чисто електричного Фіта минулого покоління (акумулятор на 20 кВт•год, пробіг 132 км по циклу EPA), яких у Штатах розійшлося більше тисячі. У нової генерації хетчбека електрокар ще не створений, але намічається. Однак весь проект задуманий з прицілом і на інші батарейні Хонди, зокрема побратимів Clarity Electric і Clarity Plug-in Hybrid.