Новий кросовер Haval F5 пов’яже своє майбутнє з Росією

Новый кроссовер Haval F5 свяжет своё будущее с Россией

У серійному «еф-п’ятому» ми тільки зараз впізнали Concept R зразка 2015 року. Заявлено, що за зовнішність і салон машини відповідає дизайнер Рамон Джина, який пропрацював 10 років у компанії Alfa Romeo, доклав руку до концепту 4C і Джульєтту.

В кінці серпня на Московському автосалоні Філ Сіммонс, новий шеф-дизайнер Хавейла, представить якийсь концепт, а разом з ним — новий середньорозмірний кросовер. Який? Секрет. Однак немає сумнівів, що це буде Haval F5, оскільки компанія вважає його найбільш стратегічно важливим продуктом у 2018 році. «Еф-п’ятий» був вперше показаний навесні в Пекіні і спантеличив нетиповим індексом. Але тепер все ясно: в доповнення до поточної H-лінійці вводиться молодіжна F-серія, над якою — тільки преміальний бренд Wey.

Новый кроссовер Haval F5 свяжет своё будущее с Россией

За величиною колісної бази (2680 мм) новобранець повторює Haval H6, але по довжині (4470 мм) поступається йому 179. Ширина і висота — 1857 1638. Дорожній просвіт — 174 мм. Очевидно, платформа у моделей F5 і H6 загальна: спереду стійки McPherson, ззаду незалежна двоважільна підвіска.

Новый кроссовер Haval F5 свяжет своё будущее с Россией

Такого салону немає у жодного іншого Хавейла. Перед очима цифрова панель приладів діагоналлю 12,3 дюйма, «спортивний» мультируль з усіченим ободом, під рукою «піаніно» фізичних кнопок і медіацентр з девятидюймовым дисплеєм, над головою величезний панорамний дах.

Серія F орієнтована на споживачів, які народилися в 1990-х, тобто аудиторію у віці до 30 років, що виросла «в обнімку» з Інтернетом. Піонер лінійки повинен показати цим людям, що бренд Haval йде в ногу з часом і може бути молодіжним.

На китайський ринок Haval F5 вийде у вересні. Офіційно підтверджені бензинові турбомотори 1.3 (139 к. с., 235 Н•м) і 1.5 (169 к. с., 285 Н•м), семиступінчастий «робот», передній привід. Кажуть, буде і повний, а також двигун 2.0 (197 к. с.). У Росії кросовер з’явиться після 2020 року як імпортована з КНР модель. Однак згодом «еф-п’ятий» встане на конвеєр заводу в Тульській області, який повинен бути добудований у першому кварталі 2019-го і зможе по повному циклу збирати 150 000 машин в рік. Орієнтиром за ціною теоретично може служити Haval H6 Coupe (близько 1,5 млн рублів).