Незвичайний прототип Bugatti оживив в пам’яті історію

Необычный прототип Bugatti оживил в памяти историю

Вже зрозуміло, що суперхэтчбек Galibier, показаний як концепт дев’ять років тому, ніколи не побачить серії. Зате сама ідея «великого Bugatti» жива і, схоже, скоро отримає друге дихання.

В мережі сплив шпигунський знімок таємничого Bugatti під покривалом. По контурах не схоже, що це ще одна версія Широна, задовга задня частина. Видання Autoevolution передбачає чотирьохдверний кузов, що відразу викликає в пам’яті нещасний шоу-кар Galibier, якому кілька разів пророкували перетворення в серійну модель. Однак у прототипу під тентом занадто короткий капот для розміщення класичного мотора (читай, фірмового W16 8.0).

Необычный прототип Bugatti оживил в памяти историю

Середньомоторний седан або хетч здаються дивним технічним рішенням. Тому більш логічна гіпотеза: перед нами електрокар з батареєю і електромоторами під підлогою.

Необычный прототип Bugatti оживил в памяти историю

В п’ятидверному Galibier 16-циліндровий агрегат 8.0 з парою механічних компресорів і віддачею в тисячу сил розміщувався спереду, а привід був постійний повний. Максималка перевищувала 378 км/ч. Цікаво, що для моделі розроблявся і гібридний варіант силової установки, але не був реалізований.

Відомо, що нещодавно поміняла керівника марка Bugatti не хоче бути брендом однієї моделі. На жаль, дебютував на днях в США гіперкар Bugatti Divo, дарма що носить оригінальне найменування, все-таки є еволюцією все того ж вихідного Широна. В індустрії не раз спливали чутки про потенційний кросовері Bugatti. Ймовірно, вони були викликані популярністю такого типу автомобіля в останні роки, появою кросовера навіть у Роллс-Ройса і відмовою від Lamborghini проекту седана Estoque на користь Уруса. Але у випадку з Bugatti седан якраз більш імовірний, враховуючи багаторазові спроби фірми запустити проект такого роду та історична спадщина (седани адже в продажу у марки давним-давно були).

Необычный прототип Bugatti оживил в памяти историю

Ще до хетчбека Galibier був створений концепт Bugatti EB218 (1999 рік, мотор W18 6.3), а до нього EB112 (1993 рік, V12 6.0). Модель EB112 компанія мала намір було довести до серії, але завадило банкрутство в 1995-м. Ідея зробити EB218 серійним теж прозвучала, але новий власник марки, концерн Volkswagen, її відхилив.

Знаючи інтерес компанії до електрифікації, можна передбачити, що на виході вийде щось на кшталт конкурента для футуристичного і розкішного суперседана Lagonda Vision. А точніше, для потенційної моделі, яка повинна з’явитися «по слідах» того концепту. Ну у Bugatti найближчим часом теж вийде максимум концепт, якщо не макет. Серійний апарат — це питання ще років трьох або п’яти.