Марка Ligier прикрасить півстолітній ювілей новим спорткаром

Марка Ligier украсит полувековой юбилей новым спорткаром

Таємничий автомобіль поки показаний у вигляді одного тізера. Але вже названа стартова ціна — 89 000 євро, не рахуючи податків.

У широкої публіки ім’я Ligier може бути пов’язано відразу з двома різними областями автомобільного світу. На одному краю — «безправні» микрокары, на іншому — спортпрототипи класів LMP2 і LMP3, групи CN та гоночні апарати інших категорій. За тими й іншими стоять різні компанії. Але обидві вони пов’язані з засновником бренду, французьким гонщиком Гі Лижье, залишив нас у 2015 році. Готується до виходу спорткар — відмінний спосіб вшанувати пам’ять пілота, а також відсвяткувати 50-річчя бренду.

Марка Ligier украсит полувековой юбилей новым спорткаром

Далека попередниця нинішнього спортивного Ligier, среднемоторная модель Ligier JS2, випускалася в 1971-1975 роках. В різний час її комплектували різними моторами — від «четвірок» Cosworth і «шісток» Ford до Maserati V6 3.0. Кузов — склопластик на алюмінієвому шасі.

Гі Лижье в якості гонщика брав участь у Формулі-1 сезонів 1966 і 1967 років, але не надто вдало: за два роки заробив одне очко. Виступав він на болідах Cooper і Brabham. У 1976-му Лижье створив власну команду Формули-1 імені себе. Вона була більш успішною (за 20 років — дев’ять перемог в гонках і 50 подіумів). А трохи раніше, у 1969-му, Гі заснував автомобільну фірму Ligier, яка почала свою історію з двох середньодвигунних купе (гоночне JS1 і дорожнє JS2).

Марка Ligier украсит полувековой юбилей новым спорткаром

Зараз автомобільна компанія, заснована Гі Лижье, є великим фахівцем з микрокарам. Вона випускає їх як під брендом Ligier, так і Microcar. Цікавий підсумок розвитку марки, коріння якої сягають до Формули-1.

Автоспорт марку не втратив. Правда, вона повернулася після паузи. У 2012-му французький гонщик Жак Николі заснував фірму Onroak Automotive, яка почала співпрацювати з Гі Лижье в споруді спортпрототипів і отримала від нього право іменувати свої машини Ligier і вставляти в їх індекс історичні букви JS (про їх значення розповімо окремо). Після смерті Гі його син Філіп Лижье делегував Onroak право називати свої наступні моделі Ligier.

Марка Ligier украсит полувековой юбилей новым спорткаром

У 1968 році один Лижье, гонщик Жозеф Шлессер, загинув в аварії на Гран-прі Франції. В пам’ять про нього Гі став позначати свої автомобілі ініціалами JS з цифрами. Це правило поширювалося і на спорткари, і на боліди Формули-1. Воно у спадок дісталося і микрокарам групи Ligier, і гоночним прототипам фірми Onroak Automotive. (Зліва — Ligier JS 50 Sport, праворуч — Ligier JS P3).

Саме фірма Onroak за останні п’ять років розробила цілу армію гоночних апаратів різних категорій під цією відомою маркою. І тепер вона має намір повернутися до того, з чого колись починав оригінальний бренд Ligier, — до спортивного купе. Його прем’єра запланована на вересень. Технічних деталей поки оприлюднено небагато. Автомобіль отримає двигун V6 3.7 потужністю 330 к. с., а також шестиступінчасту гоночну секвенталку з підрульовими пелюстками.

Марка Ligier украсит полувековой юбилей новым спорткаром

Компанія Onroak не повідомляє, чи буде новинка тільки трекової або отримає ще й дорожню версію. Ймовірно, тут Onroak використовує свій досвід побудови кузовних прототипів для гонок серій MitJet і Supertourisme, подібно цьому Mitjet V6 ST з 330-сильним атмосферним мотором V6 3.5, чия потужність припадає всього на 850 кг маси.

Цікаво, що нова машина омологована за правилами FIA E II SH, яким відповідають, зокрема, силует-прототипи. Це дуже легкі апарати з виглядом, що віддалено нагадує серійні легковика великих автовиробників. Буде спорткар Ligier викликати які-небудь асоціації, скажімо, з купе JS2 і його гоночним братом-близнюком JS1? Розділені на вертикальні часточки ліхтарі дають деяку надію, так як трохи нагадують оптику JS1.