Купе Lamborghini Aventador SVJ розкрила секрети успіху на треку

Купе Lamborghini Aventador SVJ раскрыло секреты успеха на треке

Lamborghini Aventador SVJ дебютував на заході The Quaіl, A Motorsports Gathering в рамках автомобільної тижня в Монтереї. Перші клієнти отримають купе на початку 2019-го. Всього планується випустити 900 машин, включаючи 63 спецсерій SVJ 63 (названа в честь року заснування фірми Lamborghini).

Найшвидшим серійним дорожнім автомобілем на Нордшляйфе ще недавно був 700-сильний Porsche 911 GT2 RS (6:47.25). Але 26 липня 2018 року першу сходинку в рейтингу відбили собі італійці. Закамуфльований суперкар Lamborghini Aventador SVJ проїхав ділянку протяжністю 20,6 км за 6:44.97. Доопрацьований двигун? Модернізована підвіска? Оптимізована аеродинаміка? Звичайно, такий результат став можливий завдяки комплексному підходу. І все ж найважливішу складову успіху можна виділити ― це активна аеродинаміка ALA 2.0. Перша ітерація технології Aerodinamica Lamborghini Attiva дебютувала на купе Lamborghini Huracan Performante.

Купе Lamborghini Aventador SVJ раскрыло секреты успеха на треке

У Авентадора SVJ встановлені оригінальні вуглепластикові накладки на пороги, капот і задній дифузор. Також по-іншому розташовані патрубки, що дозволило скоротити довжину випускного тракту. Підібрана нова програма управління для коробки передач.

Це комплекс активних аеродинамічних елементів і розгалуженої мережі внутрішніх повітряних каналів, які прокладені навіть у углепластиковом антикрыле. Передній спойлер і повітрозабірник в районі кришки двигуна оснащені электронноуправляемыми заслінками. Якщо вони закриті (ALA 2.0 неактивна), то використовується максимум притискної сили, якій стало більше на 40% у порівнянні з попередником Lamborghini Aventador SV. Якщо ж заслінки відкриті, то зменшується лобове опір заради кращого прискорення і більшої максимальної швидкості. Більш того, в режимі Corsa заслінки можуть працювати в протифазі, використовуючи в поворотах всі принади аэровекторинга.

Купе Lamborghini Aventador SVJ раскрыло секреты успеха на треке

Про трекової суті автомобіля говорить розширена обробка салону штучною замшею і вуглеволокном, з якого зроблені накладки на передній панелі, дверні карти, центральний тунель і каркас спортивних крісел. Опція ― фірмова система телеметрії.

Купе Lamborghini Aventador SVJ раскрыло секреты успеха на треке

За замовчуванням суперкар оснащується углеродокерамическими гальмами: на передній осі коштують 400-міліметрові диски з шестипоршневими супортами, а ззаду ― 380-міліметрові з чотирьохпоршневими. На зупинку зі 100 км/год потрібно 30 м замість 31 у Авентадора S.

Порівняно з титанічною роботою, виконаною в області аеродинаміки, інші зміни померкли. Двигун V12 6.5 отримав інший впуск з титановим клапаном і допрацьованим приводом, полегшену випускну систему і софт. Мотор форсували до 770 л. с. (720 Н•м). Той же агрегат на Авентадоре SV видає 750 (690 Н•м). Обидва автомобілі комплектуються семиступінчастим «роботом» ISR, вистрілюють до сотні за 2,8 с, а їх максимальна швидкість досягає 351 км/ч. Навіть суха маса однакова ― 1525 кг Це на півцентнера легше Lamborghini Aventador S (740 л. с.), від якого SVJ запозичив полноуправляемое шасі і процесор Lamborghini Dinamica Veicolo Attiva.

Купе Lamborghini Aventador SVJ раскрыло секреты успеха на треке

Розгін з місця до 200 км/год у версії SVJ займає 8,6 с, що на дві десятих швидше аналогічного показника в моделі Aventador S. Колеса взуті в спеціальні шини Pirelli P Zero Corsa розмірністю 255/30 R20 спереду і 355/25 R21 ззаду. За доплату ― покришки Pirelli P Zero Trofeo R.

Купе Lamborghini Aventador SVJ раскрыло секреты успеха на треке

За словами спеців Lamborghini, у зовнішності купе Aventador SVJ немає жодного випадкового елемента ― все працює на оптимізацію аеродинаміки. Наприклад, 70% поліпшення частини притискної сили отримані обробкою поверхні кузова, а 30% ― днища.

Інженери попрацювали і над підвіскою. Адаптивні амортизатори з магнитореологической рідиною посилили на 15%, а стабілізатори поперечної стійкості стали на 30% менш податливими. Італійці змінили налаштування рульового управління задля більшої точності і кращої зворотного зв’язку, перекалибровали антиблокувальну систему і систему стабілізації. Навіть повноприводна трансмісія з муфтою Haldex четвертого покоління відрізняється ― на задню вісь йде на три відсотки більше тяги, ніж на Авентадоре SV. У Європі ціни на SVJ починаються з 349 116 євро. Для порівняння, за Ferrari 812 Superfast (800 л. с., 718 Н•м) просять 291 386 євро, а за Porsche 911 GT2 RS (700 л. с., 750 Н•м) ― 285 220.