Кросовер Haval F7 здався в Москві разом з концептом HB-03

Кроссовер Haval F7 показался в Москве вместе с концептом HB-03

Довжина середньорозмірної «сімки» (на фото праворуч) — 4620 мм, ширина — 1844, висота — 1683, колісна база — 2725 мм. Як не дивно, купеподібний шоу-кар HB-03 має рівно тими ж габаритами, проте він нижчий на 29 мм. Схоже, «в глибині душі» це один і той же автомобіль.

Компанія Haval представила на Московському автосалоні дві нові моделі, які стануть на конвеєр заводу в Тульській області, після того як його освоять Хавейлы H7 та H9. На початку 2019 року стартує виробництво кросовера Haval F7, а в кінці — «купе» на основі концепту HB-03. Гібридної начинки шоу-кара в серії ми, швидше за все, не побачимо. Що ж стосується «сімки», то обидва її бензинових турбомотора, як і семиступінчастий «робот» з двома зчепленнями, розроблені фірмою Haval (читай, Great Wall) самостійно і відповідають еконормам Євро-5. Молодший двигун 1.5 видає 150 л. с., 280 Н•м, старший дволітровий — 190 к. с., 350 Н•м.

Кроссовер Haval F7 показался в Москве вместе с концептом HB-03

Сам «еф-сьомий» виріс з шоу-кара HB-02 і став другою моделлю в новій молодіжній F-серії. Первістком вважається Haval F5, який теж буде випускатися в Росії.

Кроссовер Haval F7 показался в Москве вместе с концептом HB-03

У прагненні уподібнити салон космічній капсулі дизайнери чомусь не зробили панель приладів цифровий. По центру розташувався дев’ятидюймовий дисплей. Цікаво вирішене центральний тунель. Інтер’єр в цілому лаконічний, не нудний.

Новий шеф-дизайнер Філ Сіммонс зізнався, що отримав в руки готову ДНК бренду, яку потрібно лише розвивати. Відповідаючи на питання про фірмовому ідентифікатор Хавейла, стиліст говорить про завершення всіх ліній. Мовляв, зазвичай така цілісність властива дорогим маркам, а Haval доступний. Хоча кросовери плодяться в Китаї з жахливою швидкістю, Сіммонс впевнений — у дизайнерів є мільйони шансів знайти інноваційні штрихи, щоб виділитися на загальному фоні. Відмітними особливостями F-серії Філ вважає шестикутну гратку, гострі і різкі межі, якусь напруженість.

Кроссовер Haval F7 показался в Москве вместе с концептом HB-03

Інтер’єр по архітектурі рівно такий же, як у «сімці», але свідомо расцвечен помітно, ніби паркетники-близнюки належать до різних серій. Тим не менше з концепту HB-03 вийде F-машина.

Але дещо-що з приходом Сіммонса зміниться. Наприклад, поділ на червоний і синій логотипи поки зберігається зусиллями маркетологів, але в перспективі може піти в минуле, щоб було менше плутанини і більше однаковості. Градація буде проводитися тільки за серіями і, звичайно, моделям. Команда дизайнерів Хавейла на 80% сформована з китайців, і Філ вважає їх майстрами своєї справи. До речі, найулюбленішим автомобілем британець, який прийшов з Ленд Ровера, назвав Porsche 911.