Компанія Ferrari освоїла нову технологію фарбування кузова

Компания Ferrari освоила новую технологию окраски кузова

Передове «низькотемпературне» покриття стало черговим кроком Ferrari на шляху скорочення впливу виробництва на природу після впровадження фарб на водній основі в 2004-м.

Багаторічна співпраця Ferrari з американською компанією PPG, одним зі світових лідерів у сфері лакофарбових матеріалів і покриттів, продовжилося впровадженням на заводі компанії технології фарбування Low Cure clear coats. Згідно з назвою, мова йде про низькотемпературному затвердінні верхнього прозорого шару, яке відбувається при 100 °C замість колишніх 150. Фірма Ferrari запевняє, що першою серед автовиробників впровадила цю новацію.

Компания Ferrari освоила новую технологию окраски кузова

У Ferrari кажуть, що новий процес не вплинув на можливість створення безлічі відтінків і візуальних ефектів на кузові, так як дозволяє комбінувати не менше 61 кольору базового шару фарби з різними пигментированными матовим або блискучим верхніми шарами.

Зниження температури стало можливим завдяки новим речовинам-отвердителям, які заодно підвищили хімічну і механічну стійкість покриття, міжшарове зв’язування, а також його гідрофобність. Менший нагрів — це скорочення енерговитрат підприємства, отже, менший «вуглецевий слід». Схожої мети раніше домоглася фірма Honda. Правда, японці отримали потрібний результат за рахунок скорочення кількості шарів покриття та проміжних етапів їх сушіння (технологія Smart Ecological Paint). Ще техніка фарбування Low Cure дозволяє сушити композитні та вуглепластикові панелі разом з каркасом кузова, що забезпечує більшу рівномірність кольору.