Компактвен Toyota Verso назавжди розпрощався з Європою

Компактвэн Toyota Verso навсегда распрощался с Европой

У нашій країні Verso третього покоління пропонувався з бензиновими «атмосферником» 1.6 (132 к. с., 160 Н•м) і 1.8 (147 к. с., 180 Н•м), шестиступінчастою «механікою» або варіатором. За весь час перебування компактвен знайшов в Росії більше 15 000 господарів.

Найпопулярніший представник сегменту MPV в Європі — Renault Scenic. Друге місце займає Volkswagen Touran, а замикає трійку Citroen SpaceTourer. Між тим поголів’я компакт-венів в ЄС скорочується з кожним днем. Вже пішли в історію Mazda 5, Opel Zafira, Seat Altea. Тепер сумний список поповнила Toyota Verso, яка покинула Росію ще в 2016-м. Головна причина банальна: падіння попиту на тлі зростання кросоверів. Крім того, свою роль зіграла відсутність гібридної версії.

Компактвэн Toyota Verso навсегда распрощался с Европой

Серед іншого Verso запам’ятається «підрульовий порожнечею», тобто приборкой по центру передньої панелі. Третій ряд сидінь був опцією, скорочує обсяг багажника з 484 до 155 л.

Кажуть, виробництво Verso на турецькому заводі в Сакарье було згорнуто у жовтні минулого року, і з тих пір розпродаються залишки. Але ховати модель все ж не варто, оскільки вен начебто ще випускається в Китаї. Навіть якщо конвеєр з Verso в КНР зупиниться, «автобус» може відродитися з попелу, як це нещодавно сталося з Chevrolet Orlando. Можливі інші варіанти воскресіння. До прикладу, в Індії та Індонезії компактвени дуже навіть актуальні. Про це свідчать Suzuki Ertiga, Datsun GO+ і Mitsubishi Xpander.