Хетчбек Nissan Leaf нового покоління перетнув Євразію

Хэтчбек Nissan Leaf нового поколения пересёк Евразию

Камінський — мандрівник, автор книг і перший (і єдиний) людина, яка підкорила обидва полюси Землі в один рік без допомоги ззовні (в 1995-м).

У порівнянні з класичними легковиками електрокари вимагають набагато більше часу на «заправку», а проїжджають після неї значно менше. Багато хто вважає, що за місто на таких вибиратися майже неможливо, а вже далекі подорожі і зовсім — борошно. Але далеко не всі згодні з такою точкою зору. Сьогодні, наприклад, відомий польський полярник Марек Камінський добрався з польського міста Закопане в Токіо на електрокар Nissan Leaf останнього покоління. Маршрут довжиною 16 000 км пролягав по території восьми країн (включаючи Росію). Подорож тривала три місяці.

Хэтчбек Nissan Leaf нового поколения пересёк Евразию

Експедиція мала назву «Без сліду» (#NoTraceExpedition) і ставила за мету довести реальність далеких подорожей на «батареях». Взагалі-то, вона була не першою такого роду, але однією з найдовших.

Хэтчбек Nissan Leaf нового поколения пересёк Евразию

Нинішньому поколінню моделі Leaf немає і року. Машина вже встигла стати піонером змінених тестів Euro NCAP, обзавестися версією Nismo, а також перетворитися в кабріолет (шоу-кар). А Leaf попереднього покоління почав отримувати відновлені тягові батареї.

Запас ходу на зарядці у Ліфа становить 270 км по циклу WLTP або 378 км за NEDC. Це, звичайно, відчутно краще, ніж у Ліфа колишнього покоління, але далеко не рекордні цифри. Так що Мареку довелося «заправлятися» досить часто, а пошук розеток на шляху прямування часто нагадував квест, та й дороги інколи були неважливими (в Монголії довелося помісити бруд, передає компанія). Однак Камінський впорався із завданням, більш того, вояж йому настільки сподобалося, що він вирішив на тому ж Ліфі проїхати у зворотному напрямку — з Японії в Польщу.