Групи Volkswagen змусять відкликати електрокари в Європі

Группу Volkswagen заставят отозвать электрокары в Европе

Проблема торкнулася батарейні моделі концерну Volkswagen, e-Гольфу до Пасату GTE, включаючи заряджаються від мережі гібриди марок Audi і Porsche.

Переживання з приводу «дизельгейта» і «підкручених викидів» ще свіжі в пам’яті, а концерну Volkswagen загрожує свого роду «электрогейт». На щастя, значно меншого масштабу. На цей раз автогігант нікого не обманював, а постраждав від недбайливого постачальника компонентів. Але це не знімає гостроту проблеми, яка може вилитися у відгук 124 000 батарейних моделей групи в Європі (строк і порядок відкликання зараз обговорюється). Як з’ясувалося, в їх бортовому зарядному пристрої міститься канцерогенний важкий метал — кадмій.

Группу Volkswagen заставят отозвать электрокары в Европе

Група повідомила, що в документах постачальника, що належать до нещасливого компоненту, немає згадки про кадмии. Однак, відповідно до внутрішнього розслідування, деталь з токсичним металом протягом шести років йшла на конвеєри.

Минулого місяця група Volkswagen направила в Федеральне управління автомобільного транспорту (KBA) листа, в якому розповіла про знахідку: у зарядних пристроях, що встановлюються на електромобілі та гібриди концерну, містилося по 0,008 г кадмію. Небезпеки для власників він не представляє, оскільки знаходиться в деталі, яка прихована в міцному корпусі зарядника. Але цей хімічний елемент може призвести до забруднення навколишнього середовища або збитку для здоров’я при некоректній утилізації машини. Як тільки елемент був виявлений, концерн зупинив випуск всіх батарейних машин, замінив постачальника деталі і відновив випуск з аналогічним вузлом вже без кадмію. Тепер KBA, як передає видання Wirtschafts Woche, наполягає, щоб VW відкликав вже зібрані легковика з цією деталлю і провів на них аналогічну заміну.