Група FCA озброїлася на позашляховик Mahindra Roxor

Группа FCA ополчилась на внедорожник Mahindra Roxor

Рамник пропонується в Штатах тільки з турбодизелем 2.5 (62 к. с., 195 Н•м), п’ятиступінчастою «механікою» і повним приводом за цінами від $15 499 (986 тисяч рублів). Модель не допущена на дороги загального користування.

У скарзі, направленій першого серпня в комісію з міжнародної торгівлі США, група FCA просить заборонити в Америці продажі всюдихода Mahindra Roxor. Стверджується, що індійці «скопіювали знаковий дизайн марки Jeep», поцупили «ключові характеристики», а на додачу влаштовують демпінг, що «завдають шкоди бізнесу FCA». Агентство Bloomberg відзначає: компанія Mahindra імпортує машинокомплекти для Роксора з Індії, після чого збирає позашляховики в околицях Детройта, інвестиції в цю справу складають $600 млн. Скаржники вказують на істотну іноземну виробничу потужність» і вимагають припинити імпорт.

Группа FCA ополчилась на внедорожник Mahindra Roxor

На думку FCA, плагіат видають «квадратна форма кузова з вертикальними боковинами і кормою тієї ж висоти, що і капот. Родинного зв’язку Роксора з Віллісом індійці не приховують, а навпаки, пишаються цим (відео).

Комісія поки не прийняла ніякого рішення, а офіційна реакція від Махиндры не змусила себе чекати: претензії FCA індійці вважають необґрунтованими. Мовляв, Mahindra має давні стосунки з FCA та її попередниками. Перші угоди були підписані в 1940-х з приводу Віліса, потім — з Chrysler Group в 2009 році. Безпосередньо з FCA (і брендом Jeep) компанія співпрацює понад 25 років в Індії та багатьох інших країнах, умови ліцензій дотримуються, Mahindra «має право на виробництво і продаж позашляховика Roxor». Чим закінчиться ця історія в умовах торговельної війни, передбачити складно. Як варіант, американці можуть зробити імпорт комплектів збитковим за рахунок жорстокого тарифу.