Гіперкар Bugatti Divo обіграв вихідний Широн на треку

Гиперкар Bugatti Divo обыграл исходный Широн на треке

Нова модель названа на честь французького гонщика Альберта Диво, виграв гонку Targa Florio в 1928 і 1929 роках за кермом Bugatti Type 35C.

Подібно поліпшеному і оптимізованому купе Chiron Sport, нове творіння компанії Bugatti — Divo — є еволюцією вихідного монстра на ім’я Chiron. Візуально Divo віддалився від нього набагато сильніше. Ймовірно, тому й знадобилося нове ім’я.

В образі Divo все ж проглядають риси Широна. Однак зміни разючі. Компанія підкреслює, що повертається до традиції двадцятих-тридцятих, коли створювала безліч машин з оригінальними кузовами, водруженными на раніше створені шасі.

Фактично Широн одягли в нову «шкаралупу», для якої обрана оригінальна схема забарвлення з основним матовим відтінком Titanium Liquid Silver, а також вуглепластиковим деталями з видимим плетінням ниток, виконаними в темно-синьому (майже чорний) тоні Divo Carbon. Довершують композицію яскраво-бірюзові акценти Divo Racing Blue. Але, звичайно, не з-за цього факту всі 40 намічених до випуску екземплярів були продані ще до прем’єри. Клієнти заплатили за п’ять мільйонів євро (а це подвійна ціна Широна), щоб отримати не просто «Chiron в іншій оболонці», а автомобіль, максимально орієнтований на швидке проходження поворотів.

Гиперкар Bugatti Divo обыграл исходный Широн на треке

Величезну увагу було приділено аеродинаміці. Капот і передні крила отримали вентиляційні прорізи, спліттер, дифузор і антикрило збільшилися в розмірі, на даху з’явився оптимізований повітрозабірник типу NACA, переглянуті повітрозабірники і вентиляційні вікна на бортах.

Налаштований під звивисті шосе гіперкар був представлений в кінці минулого Автомобільної тижня в Монтереї, а саме на шоу The Quaіl, A Motorsports Gathering. Як і у випадку з Широном Sport, Divo виявився зовсім не потужніші джерела. Мотор W16 8.0 з чотирма турбокомпресорами, спарений з семиступінчастим «роботом», розвиває ті ж 1500 л. с. і 1600 Н•м. Зате модель Bugatti Divo на 35 кг легше Широна (у того, нагадаємо, споряджена маса становила 1995 кг).

Гиперкар Bugatti Divo обыграл исходный Широн на треке

У салоні істотних відмінностей від Широна немає. Тут свої матеріали обробки і підбір кольорів, вишивка Divo, оригінальний візерунок на сидіннях і дверях. Але вся архітектура повністю повторює широновскую.

Гіперкар Divo може похвалитися на 90 кг більшої притискну силу на високих швидкостях (тепер вона досягає 456 кг), тому бічне прискорення зросла до значних 1,6 g. Підвіска була модифікована під більш точне і гостре управління, зокрема збільшено розвал коліс. Ряд заходів інженери зробили для поліпшення охолодження гальм, а теплові екрани запобігають перегріву шин від розпечених гальмівних дисків. На додаток до цього, змінений набір доступних режимів руху: тут їх всього три — EB, Autobahn і Handling (у Широна були Lift, Auto, Autobahn, Handling і Top Speed).

Гиперкар Bugatti Divo обыграл исходный Широн на треке

Діодні фари сховалися в бійницях і «прищурились» всього до 35 мм висоти. Вони майже непомітні на тлі білих «дужок» ходових вогнів. Ззаду замість лаконічною червоної смуги Широна виріс «діодний ліс» з 44 світлових елементів, отриманих методом тривимірної друку. Вони мають різні розміри (в центрі машини — вужчий, а до її краях — ширше), що створює цікавий світловий ефект.

Результат усіх зусиль: трасу Нардо в Італії Divo проходить на вісім секунд швидше, ніж Chiron, і на три секунди швидше, ніж Chiron Sport. При цьому новенький Bugatti зовсім не обмежений треком, а допущений на дороги загального користування. Звивисті дороги… Адже на прямих безлімітних автобанах Divo програє побратиму Широну. Максималка новачка лімітована на рівні 380 км/год, тоді як вихідний Chiron розганяється до 420.