Гіперкар Aston Martin Valkyrie отримає рекордний «атмосферник»

Гиперкар Aston Martin Valkyrie получит рекордный «атмосферник»

Про те, що цей гібрид буде побудований навколо «атмосферника» V12 6.5, було відомо з самого початку. А ось потужність вказувалася приблизно («більше тисячі»).

Фірма Cosworth опублікувала твіт, розкрив один із секретів підготовлюваного до виходу гібридного гіперкара Aston Martin Valkyrie (ми бачили лише прототип). Зі схемою все було ясно. Але Cosworth заінтригувала параметрами: «Ми отримуємо популярність з нашим рекордним новим мотором для Валькірії, найпотужнішим дорожнім «атмосферником» на 1130 bhp». Це число відповідає 1146 метричними «конячок». Нагадаємо, що серед сучасних дорожніх автомобілів рекордним «атмосферником» має купе Ferrari 812 Superfast зі своїм V12 6.5, але там «всього» 800 сил.

Гиперкар Aston Martin Valkyrie получит рекордный «атмосферник»

У повідомленні Cosworth не уточнила, чи йдеться тільки про ДВЗ або про ДВЗ з активованою гібридної надбавкою. Перший варіант виглядає логічно: адже саме ДВС і є турбота Косворта (хорвати з фірми Rimac трудяться над електричною частиною).

Навіть якщо без гібридної компоненти британський V12 видасть тисячу сил, це все одно виявиться рекордом. А вже 1146 — тим більше. Позаду купе Mazzanti Evantra 771 з атмосферним V8 7.0 на 771 «конячку». Навіть трековий Aston Martin Vulcan AMR Pro осоромлений (там V12 7.0 на 831 л. с.). Може, щось цікаве протиставить «британця» купе з передбачуваним назвою Ferrari 812 Monza (позначення офіційно не підтверджено, дебют у вересні). Але у Астона ще вийде форсований гібрид Aston Martin Valkyrie AMR Pro. Звичайно, останній гіперкар — трековий, і титул машини з самим потужним дорожнім «атмосферником» їй не загрожує.

Бонус

Згадуючи про атмосферних ДВС, не можна не згадати парочку монстрів, правда, були не більш ніж експериментом. У своєму роді. Перший — це The Beast, шутинг-брейк з 27-літровим авіаційним двигуном V12 Rolls Royce Merlin часів Другої світової потужністю близько тисячі сил (за деякими даними — 1290). «Звіра» або «чудовисько» почав будувати британський інженер Пол Джеймсон в кінці 1960-х, а завершував проект іншого інженер Джон Додд, який займався і пізнішими переробками.

Гиперкар Aston Martin Valkyrie получит рекордный «атмосферник»

Оскільки The Beast використовував двигун Rolls Royce, творці машини спочатку просто поставили на неї решітку радіатора від цього Роллс. Але на початку 1980-х за рішенням суду її довелося прибрати.

Автомобіль був зовсім не продуктом тюнінгу: він використовував різні компоненти шасі від інших машин і оригінальний кузов зі склопластику. Причому спочатку The Beast народився купе, але в 1975 році добряче обгорів, після чого кузов був замінений на новий, трьохдверний шутинг-брейк довжиною 5,8 м. Мотор теж змінювався, хоча все одно Merlin на Merlin. Причому якщо в небі цей ДВС оснащений нагнітачем, то в легковику був атмосферним. На автострадах в 1970-х і 1980-х довгоносий універсал зганяв з крайніх смуг Ferrari, легко розвиваючи більше 300 км/год (близько 320 за деякими відомостями). Нині унікум знаходиться десь в Іспанії.

Гиперкар Aston Martin Valkyrie получит рекордный «атмосферник»

При довжині 5672 мм Sixteen важив 2,27 т. Максималка була обмежена на рівні 250 км/год, а розгін з нуля до сотні займав 3,7 с. Середня витрата палива: всього 11,8 л/100 км

Другий яскравий зразок гігантоманії — концепт Cadillac Sixteen 2003 року. Він був оснащений «атмосферником» V16 13.6 з віддачею 1014 л. с. і 1356 Н•м. Двигун був обладнаний системою відключення частини циліндрів на малих навантаженнях, яка могла деактивувати вісім або 12 циліндрів з 16. Такий незвичайний агрегат був пов’язаний з чотириступінчастим «автоматом».