Фірми Toyota і Über запустили новий проект по беспилотникам

Фирмы Toyota и Uber запустили новый проект по беспилотникам

У безпілотник партнери перетворять мінівен Toyota Sienna. Він вже має початкової автоматизацією, тобто комплексом помічників водія Toyota Safety Sense. Так що просування вгору по сходах автономності має бути полегшене.

У компаній Über і Toyota є чималий незалежний досвід в області автономних машин. Крім того, кілька місяців вони співпрацюють в рамках проекту e-Palette Alliance по запуску в 2020 році на Олімпійських іграх в Токіо безпілотних шатлів. А сьогодні, 28 серпня, партнери оголосили про посилення кооперації. Даний старт ще одному спільному проекту Autono-MaaS (autonomous-mobility as a service, «автономна мобільність як послуга»).

Фирмы Toyota и Uber запустили новый проект по беспилотникам

Угоду уклали генеральний директор Убера Дару Хосровшахи і Сігекі Томояма, виконавчий віце-президент Toyota Motor Corporation і президент Toyota Connected Company.

Вирішено, що Toyota і Über виведуть на ринок флот безпілотних мінівенів Sienna в якості машин для спільних поїздок (райдшеринг). Автомобілі поєднають безпілотні технології Убера з тойотовским комплексом Guardian. Останній здатний віддавати контроль за машиною людині або іншої електроніки, так і стежити за всіма діями «пілота» (будь-якого роду), аналізувати і перехоплювати управління при необхідності.

Фирмы Toyota и Uber запустили новый проект по беспилотникам

У проекті візьмуть участь дослідні дочірні фірми Тойоти: недавно заснований інститут Toyota Research Institute-Advanced Development в Токіо і трохи більш старший Toyota Research Institute в США, які вже ведуть роботи по автономному транспорту. З боку Убера, звичайно, буде задіяна донька Advanced Technologies Group (ATG).

Всі машини парку будуть пов’язані між собою з допомогою тойотівської технології Mobility Services Platform. Вона ж буде збирати докладні дані про поїздки для подальшого аналізу. За Убером, крім автономних функцій машини, залишиться і забезпечення взаємодії з клієнтами. Розгортання мережі Autono-MaaS має розпочатися в 2021 році. Незалежно від цього проекту, додатково було оголошено, що Toyota інвестує у Über $500 млн.

Фирмы Toyota и Uber запустили новый проект по беспилотникам

Різноманітні параметри та поради виводилися на дисплей, вбудований в ліве заднє вікно. Ще перед тим, як чоловік сів у машину, він вже міг оцінити обстановку.

Цікаво, що модель Sienna вже використовувалася для незвичайного досвіду, проведеного Тойотою спільно з фірмою Microsoft. У 2013-му на основі мінівена був побудований концепт DAR-V (Driver Awareness Research Vehicle), представлений на автошоу в Лос-Анджелесі. Він розпізнавав власника ще на підході за рахунок сканування брелока і роботи камер ігрового контролера Kinect, вбудованого в лівий рейлінг. Далі, керуючи системою жестами, людина могла швидко отримати дані про майбутній маршруті, погоду, розклад дня і підказки про розташування найближчих азс. Всі — на великому екрані на борту мінівена. За задумом авторів концепту, це допомагало водієві швидше зорієнтуватися в ситуації (звідси слово «обізнаність» — awareness у назві проекту), а значить, швидше зосередитися на водінні, не відволікаючись в русі на сторонні речі.