Фірма Subaru оголосила про незвичайному відкликання моделі Ascent

Фирма Subaru объявила о необычном отзыве модели Ascent

Продажі моделі Ascent почалися в червні, за два місяці продано 6486 машин, з яких на липень довелося 4589. Взагалі, минулий місяць став найуспішнішим липнем в американській історії Subaru ― 59 426 штук. Найбільш популярна модель ― Outback (16 113 автомобілів).

Відкличні кампанії ― нормальна практика в галузі. Набагато гірше, коли автовиробники цього не роблять. До речі, у Subaru сервісних відгуків було багато дефектів в самих різних областях ― подушки безпеки, корозія задньої підвіски, система охолодження двигуна, паливна магістраль, вібрації на холостому ходу, проблеми з запалюванням і рульовою колонкою. Проте всі ці недуги у автомобілів успішно лікувалися в умовах дилерського центру. Але нинішня відклична кампанія коштує особняком. Під неї потрапили 293 кросовера Subaru Ascent, що вийшли на ринок США в червні 2018 року. І якщо ці машини будуть визнані дефектними, то японська фірма їх просто утилізує.

Фирма Subaru объявила о необычном отзыве модели Ascent

За останні два роки в Штатах було ще дві кампанії з заміною автомобілів. У лютому 2017-го під відгук потрапили дев’ять Ягуарів XF (ризик пошкодження паливної магістралі через дефектної конструкції порогу). А в травні Volkswagen відкликав 252 машини ( Eos, Golf, Passat, Tiguan і Touareg) з-за їх невідповідності нормативним вимогам.

Проблема в тому, що на складальному підприємстві Subaru в Лафайете (штат Індіана) стався збій в програмі управління зварювальних роботів. У результаті середні стійки 293 паркетників, можливо, не дорахувалися важливих точок зварювання, що згубним чином позначиться на жорсткості кузова, особливо при бічному ударі. Ці автомобілі були випущені з 13 по 21 липня цього року, і більшу їх частину дилери продати не встигли. Проте дев’ять 264-сильних кросоверів все ж потрапили до клієнтів, і якщо за результатами огляду кузова найпесимістичніші прогнози підтвердяться, то власникам видадуть нові машини в аналогічних варіантах.