Автор дизайну кросовера Volvo XC40 перейшов у Теслу

Автор дизайна кроссовера Volvo XC40 перешёл в Теслу

Екстер’єр Volvo XC40, автомобіля року в Європі, публіка сприйняла полярно, але в професійному середовищі він отримав схвальні відгуки.

Компанія Tesla переманила до себе дизайнера Volvo Яна Кеттла, який працював над екстер’єром автомобілів і, зокрема, отримав широку популярність в індустрії завдяки створенню зовнішності компактного паркетника XC40, а також концепту 40.1, передвіщав цю модель.

Автор дизайна кроссовера Volvo XC40 перешёл в Теслу

Кеттл навчався в Королівському коледжі мистецтв і університеті Ковентрі. Після короткої практики в Bentley він провів шість років в Volvo. Він залишив шведів, як з’ясувалося, ще в лютому нинішнього року. Але тільки зараз стало відомо, яка компанія залучила британця на свою сторону. За неофіційними даними, Ян почав фактичну роботу в Теслі приблизно пару тижнів тому.

Видання Electrek з’ясувало, що Кеттл очолить діяльність студії дизайну Тесли в Лос-Анджелесі і буде працювати разом з менеджером по дизайну екстер’єрів Бернардом, а допомагати йому будуть Жюльєн Билодо і Так Кім Ву, які кілька років тому перейшли в Теслу з компанії Porsche і Mazda відповідно. Звітувати Ян буде безпосередньо перед шеф-дизайнером Тесли Францем фон Хольцхаузеном, який, до речі, десять років тому перебрався в Теслу з Мазди. За Хольцхаузеном залишиться останнє слово в утвердженні тих проектів, що придумає Кеттл.

Автор дизайна кроссовера Volvo XC40 перешёл в Теслу

Ян Кеттл — не єдиний виходець з Volvo в Теслі. В кінці 2016 року американці переманили спеціаліста інтер’єрів Андерса Белла. На фото: кермо прототипу Тесли Roadster. Шеф компанії Ілон Маск пообіцяв, що в серії салон буде ще краще (особливо в деталях»).

Фронт робіт у Яна і його колег широкий. Їм належить відшліфувати і довести до серії молодший кросовер Model Y, а також пікап і Roadster. Моделям S і X належить оновлення в кінці 2019-го (правда, в основному, інтер’єру), а в 2021 році вони повинні змінити покоління. Крім того, в планах Тесли нещодавно з’явився таємничий міні-кар, який буде помітно менше і доступніше, ніж Model 3.