7 міфів про стиснений природний газ

7 мифов про сжатый природный газ

До альтернативних видів палива, особливо якщо вони лише набирають популярність, автомобілісти часто ставляться скептично, придумуючи про них багато міфів. Саме така ситуація склалася нині навколо CNG – стисненого природного газу (метану), з яким активно експериментують деякі великі автовиробники. Ендрю Шеферд, керівник напряму, який займається в компанії Seat автомобілями, що працюють на стисненому природному газі, розвінчує 7 поширених міфів про CNG.

1 Ті ж відчуття за кермом? Так! Твердження про те, що водіння автомобіля на стиснутому природному газі відрізняється від звичайного, помилково. Як запевняє експерт, фактично «відчуття під час руху точно такі ж, як і в автомобілі з бензиновим або дизельним двигуном».

2 Безпечний газовий балон? Абсолютно точно – так! «Газові балони спроектовані, виготовлені та сертифіковані у відповідності з найвищими галузевими стандартами», – говорить Шеферд. – Балони оснащені запобіжним клапаном, який у разі займання, що малоймовірно, контрольовано стравлює газ, щоб запобігти розвитку найгіршого сценарію. Компоненти системи проходять тестування на роботу в екстремальних умовах. Тиск в балоні досягає 200 бар, але він розрахований на те, щоб витримувати в два рази більше». Шеферд підкреслює, що міф про те, що газ в балоні може замерзнути взимку, просто абсурдний, оскільки для скраплення природного газу зовнішня температура повинна бути не вище -160°С.

7 мифов про сжатый природный газ

3 Можна їздити на автомобілі з CNG там, де діють суворі екологічні норми? Так! Автомобілі, що працюють на стисненому природному газі, маркується етикеткою Eco, а це значить, що на них можна їздити навіть там, куди автомобілів з ДВС в’їзд заборонений. Наприклад, у центрах європейських міст. Для автомобілістів деяких європейських країн (Іспанії, Італії, Франції та інших) актуально і те, що екологічні автомобілі оподатковуються меншим податком.

4 Можна продовжувати рух, коли закінчується газ? Так! Коли газ в резервуарі закінчується, автомобіль автоматично перемикається на бензин. «Водій може продовжувати рух без зупинки, а на приладовій панелі загориться індикатор, що сигналізує про те, що автомобіль працює на бензині», – пояснює Ендрю Шеферд. Запас ходу без необхідності дозаправки у двухтопливных автомобілів Seat становить приблизно 1300 км. Заправна горловина у автомобілів з CNG універсальна, тому проблем з поповненням запасу газу бути не повинно.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ Тест-драйв Volkswagen Caddy з ГБО. Газ для вас

5 Можна їхати виключно на газі? Так! Автомобілі з CNG за замовчуванням працюють на газі без необхідності переходити на інше паливо. Тим не менш в баку завжди має бути невелика кількість бензину, необхідне для запуску двигуна у сильний мороз або відразу після заправки балона газом. Цього мінімального запасу бензину повинно вистачити на 6 місяців експлуатації автомобіля.

7 мифов про сжатый природный газ

6 Автомобіль з CNG коштує стільки ж, скільки з ДВЗ? Так! Ціна таких автомобілів порівнянна з дизельними або бензиновими версіями, а всі переваги роботи на газі розкриваються в процесі експлуатації. Ендрю Шеферд стверджує, що CNG економить приблизно 30% витрат на паливо в порівнянні з дизельним двигуном і 55% в порівнянні з бензиновим агрегатом.

7 Обслуговування автомобіля з CNG таке ж, як і з ДВЗ? Так! «Помилково думати, що свічки запалювання або фільтри треба міняти частіше, – говорить Шеферд. – Єдина відмінність в тому, що герметичність газової системи повинна бути сертифікована, а стан резервуарів повинно перевірятися кожні чотири роки в спеціалізованому сервісі».

7 мифов про сжатый природный газ

На думку Ендрю Шеферда, є всі передумови вважати, що CNG зіграє ключову роль у розвитку мобільності і в майбутньому стане одним з основних видів автомобільного палива. З цим, правда, не згодні виробники електромобілів, але це інша історія.