Скульптура Aesthetics Progressive Luxury натякнула на гало-кар EQ

Скульптура Aesthetics Progressive Luxury намекнула на гало-кар EQ

М’язисті колісні арки говорять про потужності, між тим форми позбавлені зайвої агресії, і весь автомобіль не переобтяжений деталями.

Конкурс елегантності в Пеббл-Біч слугуватиме майданчиком для публічної прем’єри скульптури Aesthetics Progressive Luxury, яка покликана передати стрімкість і чистоту ліній моделей молодого мерседесівського суббренду EQ. За неофіційними даними, німці можуть пізніше побудувати і штучний прототип приблизно такої ж форми, як гало-кара, який відзначає вихід суббренду на ринок.

Скульптура Aesthetics Progressive Luxury намекнула на гало-кар EQ

Кузов автомобіля ближче до корми починає дробитися на фрагменти, які ніби несуться потоком набігаючого повітря. Так автори хотіли відобразити «динамізм і швидкість у захоплюючій манері».

Первістком у звичайній лінійці EQ виступить батарейний кросовер EQC, чия прем’єра повинна відбутися вже в цьому році (швидше за все, в жовтні в Парижі). Серійний випуск паркетника почнеться в 2019-м. Незабаром за ним послідує хетчбек EQA. Але «зеленому» суббренда явно потрібен якийсь вражаючий автомобіль, подібний, наприклад, дрібносерійного 750-сильному електричному купе SLS AMG Electric Drive 2012 року.

Скульптура Aesthetics Progressive Luxury намекнула на гало-кар EQ

Шеф-дизайнер Даймлера Горден Вагенер визначає Mercedes-Benz як «сучасну розкіш», Mercedes-Maybach — це «виняткова розкіш», Mercedes-AMG — «продуктивна розкіш», а EQ — «прогресивна розкіш». Ці слова, на його думку, — це концентрований вираз ДНК брендів, їх суті і цінності. Звідси і назва нинішньої композиції.

Творці скульптури Progressive Luxury надихалися естетикою знаменитих «срібних стріл» 1930-х і, зокрема, обтічним монстром по імені Mercedes-Benz W125 Rekordwagen. У 1938 році на автобані між Франкфуртом і Дармштадтом гонщик Рудольф Караччиола розвинув на ньому 432,7 км/ч. Цей рекорд швидкості для автомобілів на громадських дорогах був перевершений лише в 2017-м. (Інші божевільні суперкари або спеціально створені апарати демонстрували справжні чудеса на полігонах і злітних смугах аеродромів, висохлих соляних озерах.)

Скульптура Aesthetics Progressive Luxury намекнула на гало-кар EQ

Автомобіль W125 Rekordwagen був оснащений двигуном V12 5.6 з двома приводними компресорами, що розвиває потужність в 736 л. с. Так як класичне охолодження ДВЗ було проблематичним із-за крихітних повітрязабірників, традиційна система доповнена льодом.

Творіння під назвою Progressive Luxury — вже шоста скульптура в серії Aesthetics. І зазвичай мерседесівці не створювали їх просто так. Наприклад, п’ять круглих дефлекторів-турбін в скульптурі Aesthetics No.2 2011 року передбачили архітектуру салону топових Мерседесів і Мерседесів-AMG, рельєф Aesthetics S 2012 дозволив заглянути в майбутнє седана S-класу. Передостання ж в цьому ряду скульптура, Aesthetics A 2017-го, дала глядачам перше уявлення про обводах майбутнього седана А-класу. Отже, є надія, що і Progressive Luxury не залишиться просто мистецтвом заради мистецтва.