Продажі нового кросовера Hyundai Santa Fe стартують восени

Продажи нового кроссовера Hyundai Santa Fe стартуют осенью

Зовсім скоро Hyundai Santa четвертої генерації приїде в Росію. Місцева прем’єра планується на Московському автосалоні, де оголосять ціни і набір модифікацій для нашого ринку. За чутками, лінійка двигунів частково збігатиметься з європейською. Приймати замовлення почнуть восени.

Hyundai Santa Fe сильно змінився. Кросовер тепер схожий на інопланетного прибульця. Жодної спільної з попередником зовнішньої панелі, більш жорстка конструкція кузова на кручення, електропідсилювач керма, встановлений безпосередньо на рейці для кращого зв’язку на дорозі. Всередині теж все інакше: листкова передня панель з планшетом мультимедійної системи на чолі і чітким поділом на водійську і пасажирську зони. І Santa Fe четвертого покоління вже почав підкорювати світ. У Південній Кореї продажі почалися ще взимку 2018 року, а нещодавно почали приймати замовлення в США. Наступний на черзі ― європейський ринок, де у Santa Fe буде власна гамма моторів.

Продажи нового кроссовера Hyundai Santa Fe стартуют осенью

Якщо в Сполучених Штатах c 2000 року продали більше півтора мільйона кросоверів Santa Fe трьох генерацій, то в Європі з 2001-го ― більше 1,6 млн. Але на даний момент найбільшим ринком для моделі є США ― 133 171 машина (Santa Fe і Grand Santa Fe).

Продажи нового кроссовера Hyundai Santa Fe стартуют осенью

У списку оснащення ― шкіряна обробка передньої консолі і сидінь, цифрова панель приладів, проекція, мультимедійна система з навігацією, камери кругового огляду і функція бездротової зарядки смартфонів. Задню підвіску можна доповнити пневмоелементи для підтримки постійного кліренсу.

Базовим двигуном стане бензинова «четвірка» 2.4 GDI (185 к. с. і 241 Н•м). Версії з таким агрегатом будуть тільки повнопривідними і двухпедальными, але чомусь в оснащення потрапив старий шестиступінчастий «автомат». На машинах для Південної Кореї і Штатів з точно таким же мотором працює більш сучасна восьмидиапазонная коробка передач. А ще у себе на батьківщині Santa Fe можна обладнати 235-сильним турбомотором 2.0, який трохи пізніше буде доступний і американцям. Очікується і поява двох гібридних модифікацій, які можна буде замовити по обидві сторони Атлантики. Один варіант укомплектують системою з стартер-генератора, а другий ― повноцінної бензоэлектрической установкою.

Продажи нового кроссовера Hyundai Santa Fe стартуют осенью

Santa Fe можна оснастити системами автогальмування, моніторингу сліпих зон і утримання в смузі, нагадування про забутий на задньому сидінні дитину і запобігання аварії при виході пасажира в момент, коли ззаду наближається інший транспортний засіб.

Продажи нового кроссовера Hyundai Santa Fe стартуют осенью

З мотором 2.4 GDI Santa Fe в змішаному циклі споживає 9,3 л палива на 100 км, модифікації з турбодизелями 2.0 CRDi і 2.2 CRDi в залежності від виконання ― 5,6–6,2 л і 5,7–6,3 л/100 км відповідно.

Але це майбутнє, а в сьогоденні у європейського Santa Fe крім одного бензинового мотора, буде ще два турбодизеля. Для молодшого дволітрового CRDi підготували два варіанти форсування ― 150 або 185 сил (в обох випадках ― 400 ньютон-метрів). І цей мотор в будь-якій своїй іпостасі поєднується з переднім або повним приводом, з шестиступінчастою «механікою» або «автоматом» з вісьмома передачами. Топ-версія кросовера комплектується наддувний «четвіркою» 2.2 CRDi, у якої в активі 200 сил і 440 Н•м. Але навіть з таким двигуном клієнтам пропонується максимальна свобода вибору ― за два типи трансмісії і коробок передач.