Паркетник Kia Tusker вибереться за межі Індії

Паркетник Kia Tusker выберется за пределы Индии

Дослівно Tusker перекладається з англійської як «слон з великими бивнями» або «кабан з великими іклами». Який сенс в ім’я вкладає KIA, буде оголошено дев’ятого липня. До речі, машина могла б називатися Trailster або SP-Z.

Після лютневої прем’єри концепту Kia SP в Індії постало питання з ім’ям для серійної машини, яка по суті буде представляти собою перелицьований паркетник Hyundai Creta. Виробник почав в Мережі офіційний конкурс Fame For Name. Реєстрація на ньому була з верифікацією за номером телефону та електронній пошті, для мотивації серед учасників розігрувалися сувеніри. У фіналі лідирував варіант Trazor, однак під кінець голосування вперед вирвалося назва Tusker. Важливіше інше: президент KIA Хан Ву Пак, виступаючи в червні на автосалоні в Пусані, пообіцяв запустити цю модель в Південній Кореї у другій половині 2019 року. Спочатку «Creta від KIA» вважалася суто індійської. Тепер з’явився шанс для багатьох інших ринків.

Паркетник Kia Tusker выберется за пределы Индии

Якщо з боку клієнтів буде запит на семимісцеву версію Таскера, її зроблять. За прикладами далеко ходити не треба — ними служать кросовер Datsun Cross і компакт Mahindra TUV300 Plus.

Очікується, що Kia Tusker отримає від Креты і платформу, і силові агрегати, тобто бензинову «четвірку» 1.6 (123 к. с.), дизелі 1.4 (90 сил) і 1.6 (128 к. с.), шестиступінчастою «механіка» і «автомат». Правда, є один нюанс: місце заслуженого «атмосферника» 1.6 може зайняти трициліндровий турбомотор 1.0 T-GDI (100 або 120 л. с., 172 Н•м) в комплекті з семидиапазонным «роботом», як у майбутньої компакта Hyundai Leonis. В Індії Tusker буде випускатися на новому заводі, який добудовується в штаті Андхра-Прадеш. Старт продажів запланований на той же час, що і в Південній Кореї.