Модель Suzuki Vitara попрощалася з атмосферним мотором

Модель Suzuki Vitara попрощалась с атмосферным мотором

З 1988 року під назвою Suzuki Vitara по світу розійшлося близько 3,7 млн машин, які продавалися в 191 країні. До речі, зараз Vitara є найпопулярнішою моделлю Suzuki в Європі ― з 2015-го по 2017 рік реалізовано 188 647 машин.

Нинішня Vitara дебютувала восени 2014 року, тоді японці зробили ставку на заслужений атмосферний двигун M16A. З ним кросовер продавався на всіх ринках, включаючи європейський, японський і російський. Віддачу агрегату довели до 120 л. с. і 156 Н•м, а завдяки модернізованій системі рециркуляції вихлопних газів і новому каталізатору його вдалося вписати в норми Євро-6. Однак з мотором, який розроблявся ще на рубежі століть, ми прощаємося. Принаймні на рестайлінгової Витаре, світова прем’єра якого очікується на Паризькому автосалоні в жовтні, двигуна 1.6 вже не буде. Таким чином, п’ятидверка Suzuki Vitara перетворилася на суто наддувную модель.

Модель Suzuki Vitara попрощалась с атмосферным мотором

Для модернізованої Витары підготували не лише нові легкосплавні колеса, але і два додаткових кольори кузова і більш розширену програму індивідуалізації. Європейські дилери відкриють прийом замовлень на Витару у вересні 2018 року.

В європейській гамі в паркетника 2019 модельного року буде як мінімум два мотори. Обидва бензинових агрегату укомплектовані безпосереднім уприскуванням палива. Трициліндровий 1.0, знайомий нам по Свифту останнього покоління, видає 111 к. с. і 170 Н•м. Чотирициліндровий 1.4 Boosterjet, який почали ставити на Витару ще до оновлення, зберіг колишні характеристики ― 140 сил і 220 ньютон-метрів. З обома двигунами будуть поєднуватися передній або повний привід, шестиступінчастою механічна або автоматична коробки передач. Правда, японці поки нічого не говорять про 120-сильний турбодизель 1.6 DDiS (320 Н•м), яким оснащувалися дореформені машини.

Модель Suzuki Vitara попрощалась с атмосферным мотором

Швидше за все, дизельний 1.6, який працював у парі з «механікою» або преселектівним «роботом», з європейської гами приберуть, щоб не підганяти його під жорсткі эконормы циклу WLTP. До речі, вже відомо, що на австралійському ринку такої версії у Витары більше не буде.

Рестайлінгова Vitara відрізняється від попередника не тільки технікою, але і зовнішністю ― інша решітка радіатора з вертикальними хромованими планками замість горизонтальних, подретушированные бампер і ліхтарі, які тепер світлодіодні. Покращилися матеріали обробки ― секція над панеллю приладів зроблена з м’якого пластику. Переробили і сам водійський інструментарій: змінився дизайн циферблатів, між якими відтепер встановлено кольоровий дисплей борткомпьютера. Плюс в найдорожчою модифікації Vitara буде за замовчуванням оснащуватися системами моніторингу сліпих зон, розпізнавання дорожніх знаків, попередження про вихід зі смуги і про трафік позаду автомобіля.

Було — стало

Модель Suzuki Vitara попрощалась с атмосферным мотором