Модель Lexus LFA нагадала про себе арт-каром

Модель Lexus LFA напомнила о себе арт-каром

Фірма Lexus — не перша і не остання, яка використовує арт-кари для залучення уваги. Але у Лексуса зв’язок з мистецтвом тісніше: компанія влаштовує щорічну виставку Lexus Hybrid Art, бере участь у Тижні дизайну в Мілані, відкриває галереї.

Компанія Lexus вперше візьме участь в марафоні «24 години Спа», дебют марки в цій гонці відбудеться 28-29 липня. На трек вийдуть два купе RC F GT3 команди Emil Frey Lexus Racing. А щоб відзначити цю подію, а заодно і десятиліття своєї F-лінійки, виробник привезе в Спа-Франкоршам арт-кар, створений на основі… призабутого суперкара LFA, що випускався в 2010-2012 рр.

Модель Lexus LFA напомнила о себе арт-каром

Серійні LFA збиралися строго під замовлення і коштували від $375 000, а орієнтована на трек версія Nürburgring і зовсім $445 000, не враховуючи можливих опцій.

Португальський художник Педро Енрікес придумав для машини орнамент, який, на його думку, передає «ідею про швидкій течії сучасного життя, де речі постійно змінюються і їм важко надати конкретну форму». «Лінії на кресленнях також відображають в собі це постійне, повсюдне, ніколи не припиняється рух. Щоб надати арт-кару природності, я використовував матеріали ручної роботи і прагнув дотримуватися плавності ліній у всіх елементах кузова. Тим самим я хотів створити відчуття того, що форма автомобіля стає менш чіткою і постійно еволюціонує в русі», — пояснив автор унікального купе, яке буде показано публіці перед гонкою.

Модель Lexus LFA напомнила о себе арт-каром

Нагадаємо, що LFA оснащувався «атмосферником» V10 4.8 з віддачею 560 л. с. і 480 Н•м, а у версії Nürburgring Package потужність становила 571 «конячку». Вуглепластиковий монокок гарантував низьку споряджену масу (1480 кг), так що навіть базовий варіант набирав 180 км/год з нуля за 9,2 с.

Звичайно, прийдешній Lexus LC F з його віддачею більш ніж в 600 «коней» до деякої міри може замінити шанувальникам марки пішов LFA, і все ж суперкару потрібна пряма заміна. А чи буде — все ще відкрите питання, який протягом ряду років порушувалося не раз. Останні висловлювання на цю тему позитивні, хоча і обережні. Президент Лексуса Єсіхіро Сава говорив, що дуже хоче побудувати спадкоємця LFA, але прямо зараз «це лише мрія, тема дуже складна» і «у нас є інші, більш важливі завдання».

Модель Lexus LFA напомнила о себе арт-каром

Купе LFA не тільки добре прискорювалося, але і управлялося чудово. У версії Nürburgring на штатних шинах воно пройшло Північну петлю за 7:14.64, що було нехай і не рекордом, але просто чудовим часом для 2011 року. Звичайних LFA було зроблено 450 і ще 50 «Нюрбургрингов».

Віце-президент Лексуса по США Джефрі Брекен не далі як січні 2018-го продовжив гнути цю лінію. Він сказав, що гало-кар марки неодмінно потрібен, і більш того, «від наших дилерів постійно йдуть запити про новий LFA, і компанії не можна ігнорувати такий потік звернень». Залишається лише прийняти вольове рішення і запустити новий проект. Нинішній вибір купе LFA в якості полотна може бути і простою випадковістю і нагадуванням публіці про чудовій машині, яка все ж може отримати продовження в якомусь майбутньому.