Модель Aston Martin Varekai приміряє рядну «шістку»

Модель Aston Martin Varekai примерит рядную «шестёрку»

В загальних рисах серійний паркетник буде схожий на концепт DBX, тільки дверей буде п’ять.

Кросовер Aston Martin Varekai, за попередніми даними, почне свою кар’єру з бензинових версій (пізніше може додатися чисто електрична). Найімовірніші варіанти: мотор Mercedes-AMG V8 4.0, як на купе Vantage, і власний наддувний агрегат V12 5.2, як у DB11. Але є і третій кандидат. Шеф-дизайнер компанії Марек Райхман натякнув, що Varekai цілком міг би використовувати модульну рядну «шістку» 3.0 M 256 с электронагнетателем, турбокомпресором і 22-сильним мотором-генератором, як на моделях Mercedes-AMG 53.

Модель Aston Martin Varekai примерит рядную «шестёрку»

Будівництво заводу в Сейнт-Атане перейшло від фази номер два (трансформація ангарів Міноборони в автомобільне виробництво) до третьої (фінальні оздоблювальні роботи, налагодження устаткування). Старт серійного виробництва намічений на кінець 2019-го, і це буде як раз Varekai. Завод принесе Південному Уельсу 750 робочих місць, а наразі на об’єкті працюють 150 чоловік.

Це рішення фактично перетворило б кросовер в так званий помірний гібрид (наявність трилітрового агрегату зовсім не виключає побудову інших версій). А про бензоелектрічеськом варіанті моделі Varekai чутки в індустрії спливали і раніше. В інтерв’ю журналу Motoring Райхман не взявся підтвердити інформацію про «шістці» категорично, але дав зрозуміти, що це був би хороший вибір для даної моделі. Зате він абсолютно однозначно висловився щодо ідеї про дизельному Астоне Мартіні: «Ніколи, ніколи, ніколи, ніколи, ніколи, ніколи».