Купе Aston Martin Valkyrie AMR Pro кине виклик Porsche 919

Купе Aston Martin Valkyrie AMR Pro бросит вызов Porsche 919

Публіка мріє побачити на Нордшляйфе боліди Формули-1 і гиперкары зразок купе Aston Martin Valkyrie AMR Pro і Mercedes-AMG Project One, а також переможця Пайкс-Пік 2018, прототип Volkswagen I. D. R Pikes Peak.

Абсолютний рекорд Нюрбургрінга (5:19.546), встановлений на днях прототипом Porsche 919 Hybrid Evo, сколихнув в автомобільній середовищі суперечки: хто ще міг би показати в Зеленому пеклі такий же результат, а то й перевершити його? На тільки що завершився Гран-прі Австрії цю тему зачепили глава формульної «стайні» Mercedes Тото Вольф і шеф команди Red Bull Racing Крістіан Хорнер.

Купе Aston Martin Valkyrie AMR Pro бросит вызов Porsche 919

Нагадаємо, що апарат 919 Hybrid Evo побудований на основі гоночного лемановского прототипу класу LMP1, тільки він був істотно полегшений і форсований. Тут 1159 гібридних сил припадають на 849 кг маси.

Вольф дав зрозуміти, що сама ідея посилки формульного боліда на Ринг йому подобається, але Mercedes навряд чи міг би провести такий експеримент, повідомляє видання Motor1.com. Про Project One мови не йшло. А ось Хорнер розклав все по поличках. В інтерв’ю блогу RaceFans він заявив, що сумнівається в здатності Формули-1 перевершити 919 Hybrid Evo на Нордшляйфе. Нещодавно 919-й побив рекорд кола в Спа, що раніше належав саме апарату з Королівських гонок. А ось Валькірія, особливо трек-версія, — цілком суперник в цій справі, заявив Крістіан. Але до неї ще кілька років.

Купе Aston Martin Valkyrie AMR Pro бросит вызов Porsche 919

Гіперкар Aston Martin Valkyrie AMR Pro при масі менше тонни буде розташовувати силовою установкою з віддачею вище 1115 л. с. (точний параметр ще не названо). Таких купе буде зроблено 25 штук (всі вже продані) за ціною $3,2 млн. Це набагато більш рідкісна машина, ніж Валькірія дорожня, яких побудують 150 штук.

Нагадаємо, що гіперкар Aston Martin Valkyrie розроблений Астоном в кооперації з Ред Буллом (ключовою фігурою став техдиректор формульної «стайні» Едріан Ньюї). Машина є гібридом (мотор V12 6.5 доповнено електродвигуном). Прототип чисто трекового варіанту Валькірії, тобто Valkyrie AMR Pro, був показаний на автошоу в Женеві-2018, але на ділі автомобіль ще створюється і в остаточному вигляді з’явиться тільки в 2020 м.