Група Volkswagen заснувала мережу з нульовими викидами

Группа Volkswagen основала сеть с нулевыми выбросами

Знак We на борту несе батарейний хетчбек Volkswagen I. D. показаний як концепт у 2016-м. Серійна версія цієї машини повинна встати на конвеєр в 2020-м. До того, мабуть, на ниві каршеринга будуть трудитися е-Гольфи.

Концерн Volkswagen оголосив про майбутню еволюції користувача платформи WE/We, на основі якої буде функціонувати нова каршеринговая мережу з електромобілями, а також надаватися інші транспортні послуги. Розвивати і керувати WE буде фірма UMI Urban Mobility International, стовідсоткове дочірнє підприємство Фольксвагена зі штаб-квартирою в Берліні. Підготовча фаза вже почалася. Роботу з клієнтами система почне з Німеччини в 2019-м. В 2020 році мережа буде розширена на великі міста Європи, Азії та Північної Америки.

Группа Volkswagen основала сеть с нулевыми выбросами

Платформа WE відкриє доступ не тільки до машин. Німці говорять і про микромобильности, «останньому кілометрі». Подання Фольксвагена про неї проілюстрували в березні концепти електричних скутерів I. D. Streetmate і I. D. Cityskater.

Бренд WE, пояснюють розробники, — це не тільки автомобілі на вимогу, але і в більш широкому сенсі — мобільність на вимогу. Адже крім звичного каршеринга тут можна буде побачити спільні поїздки (карпулинг або райдшеринг). У ролі загальної машини тоді виступить, скажімо, мінівен, наступний у певному напрямку і збирає попутників через мобільний додаток. Зробив замовлення людина отримує координати точки рандеву, а водій — координати очікування пасажира.

Группа Volkswagen основала сеть с нулевыми выбросами

Для райдшеринга фольксвагеновцы вже створили дослідний зразок електричного вена MOIA. Поки його веде водій, хоча у віддаленій перспективі бачиться автономний варіант, а також додавання в парк безпілотних шатлів типу Sedric.

Остання описана система — турбота іншої дочірньої структури Фольксвагена, фірми MOIA. Розроблювані нею послуги будуть також сумісні з платформою WE, пояснює концерн. А ще це можуть бути геолокаційні сервіси, програми для паркування, довгострокова оренда тощо. Вірогідно, через платформу WE клієнт зможе задовольнити свої найрізноманітніші транспортні потреби: від поїздок тривалістю в пару хвилин до подорожі до моря під час відпустки. При цьому глава UMI Філіп Рет обіцяє чесні ціни, швидкість і екологічно дружній автопарк.