Група Volkswagen створила пересувні зарядні станції

Группа Volkswagen создала передвижные зарядные станции

Перша назва Вольфсбурга — Штадт дес КДФ-Вагенс бай Фаллерслебен, тобто «Місто автомобілів КДФ в Фаллерслебене». Ім’я Вольфсбург він отримав лише у травні 1945-го, запозичивши назву у місцевого замку 1302 року (він зберігся, але з моменту зведення не раз перебудовувався).

Багато хто пам’ятає, що штаб-квартира Фольксвагена знаходиться у Вольфсбурзі, але далеко не всі знають, що саме місто і був створений в 1938 році цілеспрямовано як місце проживання працівників автомобільного заводу (фірма народилася роком раніше як Gesellschaft zur Vorbereitung des Deutschen Volkswagens). Так що зв’язок виробника і міста — глибинна. З нагоди 80-річчя Вольфсбурга генеральний директор Фольксвагена Герберт Дисс вручив обер-бургомістру Клаусу Морсу (на фото внизу — праворуч) подарунок: дванадцять мобільних «швидких» зарядних станцій.

Группа Volkswagen создала передвижные зарядные станции

Дисс (ліворуч) разом з презентом у вигляді нових станцій оголосив про інвестиції в зарядну інфраструктуру міста на загальну суму в десять мільйонів євро.

Якщо точніше, поки така установка показана лише одна — демонстраційний зразок на виставці фірми, що стоїть на вулиці Порше. Але в березні 2019-го буде розгорнута вся мережа. І це досить цікава новація, розроблена в самому Фольксвагені. Гідність мобільних зарядок в тому, що їх можна оперативно перевозити з місця на місце, в залежності від поточної ситуації: з центру міста до околиць або на якусь потрібну вулицю, де очікуються масові заходи (наприклад, перед матчем — до Фольксваген-Арені).

Пересувна зарядка може деякий час працювати в повній автономії від електричної мережі, але також її можна заряджати саму або міняти в ній блоки батарей. Одночасно одна така станція здатна наповнювати батареї чотирьох різних транспортних засобів, від електрокарів до електровелосипедів.

Рухома зарядка — це буфер енергії на 200 кВт•год, що еквівалентно 5,6 паспортним ємкостей акумулятора електричного хетча e-Golf (на практиці задіяний при русі обсяг нижче). При цьому заявлено, що енергія для заправки самих цих «заправок» буде братися з «зелених» джерел (сонце, вітер), а сама зарядка на час пілотного проекту буде безкоштовною. Мобільні зарядні системи повинні доповнити зусилля міста з розвитку стаціонарної мережі швидкісних зарядних точок. За задумом Фольксвагена, це сприятиме зростанню популярності електрокарів, а значить, допоможе очистити повітря Вольфсбурга від шкідливих вихлопів.