Фірми Bosch і Daimler запустять безпілотні шатли в Каліфорнії

Фирмы Bosch и Daimler запустят беспилотные шаттлы в Калифорнии

Компанія Bosch бере участь в даному проекті мехатроникой і софтом, а ще є відомий партнер Nvidia, що відповідає за чіпи і програмну платформу для алгоритмів штучного інтелекту.

Нещодавно концерн Daimler оголосив, що стане першим міжнародним виробником, який виведе у вигляді експерименту безпілотники четвертого рівня на вулиці Пекіна. А тепер даймлеровцы розповіли про ще більш масштабний проект: спільно з компанією Bosch вони мають намір організувати сервіс автономних шатлів (рівнів «чотири» і «п’ять», тобто максимального) на декількох вибраних дорогах Каліфорнії, зокрема, в затоці Сан-Франциско і Кремнієвої долині.

Фирмы Bosch и Daimler запустят беспилотные шаттлы в Калифорнии

Безпілотники отримають поєднання декількох камер, радарів, ультразвукових сенсорів і лидаров. До речі, для налагодження як заліза, так і софта концерн Daimler нещодавно виводив на дороги в різних країнах досвідчені машини, які в основному вели водії. Однак при цьому автоматика збирала гігабайти інформації про навколишнє обстановці.

За ухвалення рішень в безпілотниках буде відповідати набір з декількох блоків управління з сумарною продуктивністю до сотні трильйонів операцій в секунду. Автори експерименту підкреслюють, що на першому місці для них безпека. Її повинні забезпечити «надлишкова архітектура» та паралельні обчислення.

Фирмы Bosch и Daimler запустят беспилотные шаттлы в Калифорнии

Управляти парком буде відділення Daimler Mobility Services. Експеримент, мабуть, почнеться з венів V-класу, однак відпрацьована на них технологія може бути поширена на інші моделі, здатні стати автономними маршрутками і таксі.

Крім перевірки власне автономних машин в реальному трафіку зі звичайними пасажирами партнери хочуть налагодити тісну інтеграцію між собою всіх сервісів мобільності на вимогу, що належать Даймлеру, а саме мереж Mytaxi, Car2Go і Moovel. Передбачається, що людина буде користуватися різними видами транспорту, в тому числі автономними легковиками.

Фирмы Bosch и Daimler запустят беспилотные шаттлы в Калифорнии

У перспективі Каліфорнія бачиться Даймлеру оазисом автономного транспорту різного типу.

У підсумку всіх зусиль з’являться спеціальні програми, здатні підібрати оптимальний варіант поїздок. Усі планування, звичайно, буде здійснюватися зі смартфона. При цьому повинен бути реалізований принцип «автомобіль прибуває до клієнта», а не «клієнт до автомобіля», як зараз відбувається в звичайних мережах каршеринга. Безпілотний сервіс Даймлера в Каліфорнії буде введено в пробну експлуатацію у другій половині 2019 року.