Фірма Tata Motors дала новому кросоверу чуже ім’я Harrier

Фирма Tata Motors дала новому кроссоверу чужое имя Harrier

На лютневій прем’єрі шоу-кара H5X в Нью-Делі компанія Tata оголосила, що прототип відповідає остаточного варіанту на 80-85%. Він став первістком дизайнерської філософії Impact 2.0, підхопленою в Женеві електрокаром Tata EVision.

Концепт Tata H5X на початку 2019 року перетвориться на серійний середньорозмірний паркетник Harrier, який обіцяє встановити нові стандарти в автопромі Індії, а також відправитися на експорт в ряд країн. Причому модель мітить у преміум-сегмент. Для досягнення амбітних цілей новачок зможе використовувати платформу Ленд Ровера і двигуни концерну FCA. Виробник Tata Motors вже почав рекламну кампанію з упором на «легендарну родовід».

Фирма Tata Motors дала новому кроссоверу чужое имя Harrier

«Домінуючий звір просочений нескінченної витривалістю і силою, обдарований непохитним інстинктом. Він легко справляється з будь-яким викликом завдяки своїм родоводом і дає уявлення про майбутні автомобілі Tata Motors по стилю і технологій». Є відео.

При спробі відстежити родовід виявляється цікавий збіг. Колісна база концепту H5X — 2740 мм Рівно стільки ж між осями було у «третього» кросовера Lexus RX і його тодішнього клону по імені Toyota Harrier. Але з 2013 року Тхір (так у нас прозвали Harrier любителі праворульних «японок») є самостійною моделлю. Вона пропонується виключно на внутрішньому ринку і входить в список 30 бестселерів: за 2017-й реалізовано 58 732 машини.

Фирма Tata Motors дала новому кроссоверу чужое имя Harrier

Нині «третій» Harrier (XU60) виглядає свіжо, оскільки рік тому пережив рестайлінг. Тоді ж йому дісталася дволітрова «турбочетвірка» 8AR-FTS, відома за Лексусам NX і RX. У Тхора вона видає 231 к. с., 350 Н•м. Ціни моделі починаються з 2 949 480 ієн (1,6 млн рублів).

Зрозуміло, товарний знак Harrier тойотовцы нікому продавати не мають наміру. Індійці це розуміють і обіцяють перейменувати кросовер перед відправкою на експорт. До речі, у Тати вистачає історій, пов’язаних з назвами моделей. Так, хетчбек Tata Zica з-за вірусу перетворився в Tiago, п’ятидверка Tata Bolt нормально співіснує з тезкою від Chevrolet… Недавно марка KIA в Індії вибрала ім’я кросовера допомогою народного конкурсу, але Tata так робити чомусь не хоче.

Фирма Tata Motors дала новому кроссоверу чужое имя Harrier

Концепт Tata H5X використовує нову архітектуру OMEGA-Arc, тобто модифіковану платформу LR-MS (D8) від паркетника Discovery Sport: стійки McPherson спереду, ззаду багаторичажка. Довжина, ширина, висота машини — 4575×1960×1686 мм, база — 2740.

Поки неясно, який бензиновий мотор дістанеться новобранцеві. Зате з дволітровим турбодизелем питання вирішене: концерн FCA буде поставляти Таті двигуни MultiJet II потужністю 140 і 170 л. с. Альтернативою шестиступінчастою «механіки» стане «автомат» ZF мало не з дев’ятьма швидкостями. Очікуються повний привід і гібридна трансмісія.

Фирма Tata Motors дала новому кроссоверу чужое имя Harrier

У салоні недосвідчених індійців зустрінуть «найсучасніші системи безпеки» і «безмежні можливості для мережевих підключень».

Покупці зможуть вибирати між п’яти – і семимісцевою конфігураціями. Очікуваний розкид цін — 1,2–1,8 млн рупій (1,1–1,6 млн рублів). Головним конкурентом одностайно визнана Creta, хоча б тому що з нею змагаються абсолютно всі кросовери в країні. Виробляти нову модель буде завод в місті Пимпри-Чинчвад. Прем’єра — в листопаді.