Європейські кросовери Toyota RAV4 втратили дизеля

Европейские кроссоверы Toyota RAV4 лишились дизеля

Мова йде про RAV4 минулого покоління. Ще є у продажу дизельні Авенсисы, але повинні забрати і їх. Зберігають свої дизелі Verso, Hilux, Proace і Land Cruiser. Неясно тільки, на який термін.

У минулому році компанія Toyota анонсувала поступове виведення дизелів з європейської програми. І ось тепер припинено випуск дизельних кросоверів RAV4 для Старого Світу. Ці версії прибрані з каталогів, а дилери лише розпродають запаси. У Росії, що цікаво, дизельний RAV4, навпаки, повернувся в асортимент минулої осені. І в представництві компанії Драйву пояснили, що на нашому ринку пропажа дизелів Тойотам не загрожує.

Европейские кроссоверы Toyota RAV4 лишились дизеля

Повністю новий RAV4, який дебютував у березні в Нью-Йорку, дизелів позбавлений спочатку. Коли в першому кварталі 2019-го він добереться до Європи, то запропонує покупцям лише бензинові або бензоелектричних варіанти.

Продажі дизельних моделей в Європі в минулому році скоротилися на 7,9%, а їх частка на ринку впала до 43,7%, найнижчого показника за вісім років (у 2011-му було 55,5%). Це одна з причин. Друга — піднята слідом за фольксвагеновским дизельгейтом хвиля демонстрацій проти дизелів в Старому Світі, яка спонукала ряд чиновників заговорити про прийдешнє заборону таких моторів, принаймні у великих містах.

Европейские кроссоверы Toyota RAV4 лишились дизеля

З самого старту залишився без дизелів і новий хетч Auris.

Деякі компанії, наприклад Volvo і FCA, і зовсім заявили про прийдешнє відмову від дизельних моторів. Інші, в тому числі викликав переполох Volkswagen, заходилися створювати дизелі більш досконалі. Але Toyota ще раніше говорила, що основну ставку в справі оздоровлення навколишнього середовища зробить на гібриди, електрокари і машини на паливних елементах.