Покупці трек-карів BAC допоможуть захисту лісів

Покупатели трек-каров BAC помогут защите лесов

Трек-кар BAC Mono оснащений «атмосферником» 2.5 фірми Mountune (309 к. с., 308 Н•м) з системою змащення із сухим картером. За посередництва шестиступінчастою секвенталки він розганяє баркетту з нуля до 60 миль/год (97 км/год за 2,8 с — за що слід дякувати низьку масу (580 кг).

Багато фірм заявляли, що мають намір поетапно зробити не тільки машини, але і виробництво вуглецево – нейтральним, тобто без викидів парникових газів. Але, здається, маленька британська фірма BAC, відома по єдиному одномісних дорожньому спорткару BAC Mono, перевершила всіх, заявивши, що стала першим у світі «кліматично-позитивним» автовиробником. Це означає, що фірма видаляє з атмосфери більше CO2, ніж його виробляє. Звичайно, видаляє опосередковано, але тим не менш.

Покупатели трек-каров BAC помогут защите лесов

Нагадаємо, що BAC — це Briggs Automotive Company. Заснували фірму в 2011 році брати Бриггсы: дизайнер Ян (ліворуч) та інженер Нейл. Відповідно, перший відповідає за вигляд машин, а другий — за начинку.

Заради цього BAC домовилася про співпрацю з фондом Poseidon Foundation, який підтримує проекти по збереженню лісів у всьому світі, такі як національний парк Cordillera Azul в Перу. Тепер, коли клієнт BAC здійснює будь-яку транзакцію, від покупки машини до техобслуговування, у нього з’являється можливість зробити внесок у фонд і купити так званий вуглецевий кредит, в точності нейтралізує вуглецевий слід від випуску цієї машини або її експлуатації. Фонд Poseidon створив цілу платформу для платежів і смарт-контрактів, засновану на технології блокчейн. Вона гарантує, що кошти відраховуються екологічним проектам і дозволяє відстежити результат такої допомоги.

Бонус

Як працює система Poseidon? Наприклад, приєднавшись до Посейдона, Емі купує пару туфель. POS термінал в магазині показує, що взуття (вірніше її виробництво) справила на природу вуглецеве вплив, еквівалентний 12 кг парникових газів. Ціна за їх компенсацію додається до рахунку за туфлі. Емі платить кредиткою, POS-термінал відправляє інформацію в Poseidon.

Покупатели трек-каров BAC помогут защите лесов

Система автоматично зіставляє покупку з аккаунтом Емі. Програма купує токени Посейдона, а на них набуває вуглецеві кредити на 12 кг. Система додає ці кредити в профіль Емі, оновлюючи блок-ланцюжок даними транзакції. Емі отримує повідомлення про те, що її взуття тепер «нейтральна по вуглецю». Вона може подивитися деталі конкретного проекту по захисту лісу, який тільки що підтримала, і поділитися ними в соцмережах. Аналогічний хід подій — з автомобілем і взагалі будь-яким товаром, якщо його виробник укладає угоду з Посейдоном.