Паркетник Audi Q8 отримав помірну гібридну систему

Паркетник Audi Q8 получил умеренную гибридную систему

Довжина, ширина і висота «вісімки» рівні 4986 (-66, порівняно з Q7), 1995 (+27) і 1705 (-36) мм, Колісна база — 2987 мм (-7). Колісні диски — до 22 дюймів. Кліренс — 254 мм. Багажник зі складеним другим рядом — 1755 л.

Купеподібний побратим «ку-сьомого», кросовер Audi Q8, дебютував в Шэнчжене на заході Audi Brand Summit. Як і для багатьох компаній, для фірми з Інгольштадта Китай — найбільший одиничний ринок. Саме тут публіці вперше показали автомобіль, побудований за мотивами пари однойменних концептів.

Паркетник Audi Q8 получил умеренную гибридную систему

Вузька задня оптика шоу-кара в серійному варіанті стала трохи товстіший. Зате збереглася чорна планка, що відсилає глядача до спорткару Audi Ur-Quattro 1980-х. до Речі, різними функціями зовнішнього освітлення можна управляти дистанційно, через додаток myAudi.

В основі нової моделі лежить платформа MLB другого покоління (двухричажка спереду, ззаду багаторичажка). Всі версії Q8 оснащені постійним повним приводом quattro з механічним міжосьовим диференціалом, распределяющим в нормальних умовах тягу в співвідношенні 40:60 (передня вісь/задня вісь). «У базі» встановлені керовані амортизатори, а за доплату можна отримати адаптивну пневмопідвіску з регулюванням жорсткості і можливістю збільшення кліренсу на 90 мм. У вихідне оснащення входить рульове управління з прогресивною характеристикою. Опція — полноуправляемое шасі з кутом відхилення задніх коліс до п’яти градусів. На малих швидкостях система скорочує діаметр розвороту, на високих — підвищує стабільність.

Паркетник Audi Q8 получил умеренную гибридную систему

Компанія дотримується своєї нової трехэкранной системі організації робочого простору (приборка на 12,3 дюйма, центральний дисплей на 10,1 і кліматична система на 8,6 дюйма).

Значна частина начинки Q8 відома по «ку-сьомого», зате дизайн інтер’єру тут «молодше». Він близький до салонів легковиків A6, A7 і A8. Управління MMI touch response означає мінімізацію кількості реальних кнопок. Вони замінені віртуальними з тактильним відгуком у вигляді вібрації екрану. Є розпізнавання голосу. Мультимедійна система MMI navigation plus, в яку входить модуль зв’язку Audi connect з підтримкою стандарту LTE Advanced і хот-спотом Wi-Fi, у всіх комплектаціях буде стандартною в Німеччині. Також нова «кушка» запропонує ряд функцій на базі зв’язку Car-to-X (використовується інформація з інтелектуальної мережі машин Audi).

Паркетник Audi Q8 получил умеренную гибридную систему

За попередніми даними, на момент запуску ринкового моторів буде два: бензинова «шістка» 3.0 TFSI (340 к. с.) і трилітровий дизель TDI в двох варіантах форсировки (на 231 або 286 «конячок»). Велика частина кузова виконана з алюмінію, бічні скла — безрамочные.

Німці заявили, що всі силові установки «ку-восьмого» будуть включати в себе помірну гібридну систему. Вона складається з 48-вольтової мережі та стартер-генератора з ремінним приводом. На гальмуванні цей агрегат здатний рекуперованих кінетичну енергію, видаючи потужність до 12 кВт. Так заряджається тягова літієва батарея для подальшого прискорення.

Паркетник Audi Q8 получил умеренную гибридную систему

Автомобіль вміє рухатися тривалий час накатом з повністю виключеним ДВС, а його система start/stop активна на швидкостях до 22 км/ч.

Інші цікаві особливості: віддалений паркувальний асистент і система автоматичного заїзду і виїзду з гаража (до 2019 року), що активується зі смартфона. До речі, в залежності від комплектації помічники водія «ку-восьмого» покладаються на п’ять радарів, шість камер, дванадцять ультразвукових сенсорів і лазерний сканер.

Паркетник Audi Q8 получил умеренную гибридную систему

Світлодіодні фари є для «ку-восьмого» базовими, а за доплату можна замовити більш просунуті Matrix HD LED. В залежності від опцій: регулювання другого ряду в повздовжньому напрямку, чотирьохзонний клімат-контроль, вентиляція і масаж.

Випускати «ку-восьмий» будуть у Словаччині. На нашому ринку автомобіль з’явиться восени, приблизно в той же час, що і в Європі. Пізніше на світ має з’явитися варіація Audi SQ8. Офіційних даних по ній немає, але можна припустити технічне схожість з кросовером SQ7, який оснащений мотором 4.0 TDI (435 к. с., 900 Н•м) з системою електричного наддуву. За неофіційними ж даними, в 2019 році може вийти і «гаряча» версія RS Q8 з гібридною силовою установкою або з звичайної «битурбовосьмеркой» 4.0 потужністю 640-660 сил.