Моделі Кадилака зможуть їздити самостійно з 2020 року

Модели Кадиллака смогут ездить самостоятельно с 2020 года

Super Cruise доступний тільки на седанах Cadillac CT6 для північноамериканського ринку. Його можна активувати на ділянках шосе загальною протяжністю 130 тисяч миль. До речі, при активації системи руки з керма можна прибрати, але стежити за дорогою водій зобов’язаний.

Минулий рік став для компанії Cadillac проривним з точки зору технологій. Навесні американці закінчили роботу над просунутим шосейним автопілотом Super Cruise. Це перша подібна система, що не вимагає від водія тримати руки на кермі. Комплекс складається з лідара, камер, радарів і високоточної супутникової навігації, яка точніше звичайної в чотири-вісім разів. З осені 2017-го Super Cruise доступний на представницькому седані Cadillac CT6 ― опціонально у виконанні Premium Luxury (в складі пакету опцій за $5000) або за замовчуванням в найдорожчій комплектації Platinum. І Super Cruise тільки починає свій шлях.

Модели Кадиллака смогут ездить самостоятельно с 2020 года

З весни 2017 року в Північній Америці продається Cadillac CTS, який за замовчуванням комплектується V2V-зв’язком (vehicle-to-vehicle). Автомобіль може приймати до тисячі повідомлень в секунду від джерел, що знаходяться на відстані до 300 м.

За словами представників Кадилака, фірмовим трассовым автопілотом з 2020 року будуть оснащуватися всі моделі компанії, включаючи седан CT5 і кросовер XT4. І вже після Super Cruise відправиться вниз по ієрархічній драбині ― до машин під брендами Chevrolet, Buick і GMC. А ще в General Motors активно ведуться роботи по створенню системи комунікації між автомобілями та інфраструктурою V2X. З її допомогою транспортні засоби зможуть обмінюватися інформацією не тільки один з одним, але і з світлофорами, системами управління міським рухом та аварійними службами. За словами американців, V2X-зв’язок буде доступна на Кадилаках до 2023 року. Першим її отримає якийсь великий кросовер марки.