Масові водневі BMW з’являться в середині двадцятих

Массовые водородные BMW появятся в середине двадцатых

Автомобіля, подібного компакту i3, на водні не передбачається. Німці натякнули, що впроваджувати паливні елементи почнуть з великих моделей. (На фото: експериментальна воднева «п’ятірка» GT.)

Про водневої програмі компанії BMW чути куди рідше, ніж про її зусиллях по розвитку електромобілів. Але це не значить, що тему паливних елементів (ПЕ) баварці закинули. У минулому році представники фірми пообіцяли обмежені партії легковиків на ТЕ для ряду ринків до 2021 року. Тепер же в бесіді з кореспондентом Motorsport.com директор відділення BMW Motorsport Йенс Марквардт заявив, що серійні моделі такого типу вийдуть лише в середині 2020-х.

Массовые водородные BMW появятся в середине двадцатых

У BMW вважають паливні елементи все ще дорогими для масового тиражування. Цікаво, що з таким поглядом не згодна Toyota, яка є стратегічним партнером BMW, в тому числі «за воднем». Вона недавно і оголосила про план збільшення випуску ТЕ на порядок серед іншого якраз заради зниження вартості.

На питання про можливу появу водневих гоночних прототипів Марквардт відповів, що спеціально для змагань створювати нову технологію не будуть, але гонки можна розглядати як полігон для обкатки деяких технічних ідей, подібно до того, як це відбувається зараз з електричною Формулою Е. Тут доречно згадати, що ще у 2013-му французько-швейцарський спортпрототип GreenGT H2 на ТЕ отримав місце на стартовій решітці Ле-Мана, але був знятий із заїзду до старту. Однак прецедент був створений.

Массовые водородные BMW появятся в середине двадцатых

На фото: рекордний BMW H2R 2004 року з двигуном V12 6.0, пристосованим під рідкий водень. На момент створення він став найшвидшим авто з ДВЗ на водні, розвинувши 301,95 км/ч. В чому була заслуга обтічного кузова (коефіцієнт опору повітрю 0,21), бо віддача мотора дорівнювала всього 235 к. с.

Массовые водородные BMW появятся в середине двадцатых

Одна з перешкод — слабка поширеність водневих заправок — справа тимчасова. Відділення BMW Designworks разом з Shell, до речі, давно думають і над естетикою таких станцій.

Уточнимо, що мова у всіх випадках (шосе і трек) йде саме про машини на паливних елементах, що перетворюють енергію водневого палива в електрику для тягових електродвигунів. Спалювання водню в ДВС баварці випробували давним-давно, навіть випустивши обмежену партію таких легковиків. Тепер це пройдений етап, від якого відмовилися.