Кросовер Mazda CX-5 отримає наддувний двигун

Кроссовер Mazda CX-5 получит наддувный двигатель

Поки американським покупцям вибирати не доводиться ― Mazda СХ-5 доступна тільки з одним атмосферним мотором 2.5 із системою деактивації половини циліндрів при часткових навантаженнях. Але до кінця року на ринок вийде версія з дизелем 2.2, а пізніше ― з турбомотором 2.5.

Mazda пов’язана з наддувом давно. Перший її чотирициліндровий турбомотор E5T з’явився в 1983 році, після чого їм стали оснащувати моделі Mazda Familia і Ford Laser зразка першої половини 1980-х років. І як не згадати культовий спорткар Mazda RX-7, який був обладнаний роторним двигуном з одним і навіть двома турбокомпресорами. У новітній історії були «заряджені» машини серії MPS, після чого в Хіросімі призабули про бензинових турбомоторах (якщо мова не про кей-кари). Мовчання порушив агрегат Skyactiv-G 2.5 T. Спочатку їм оснастили кросовер Mazda CX-9, потім його отримала рестайлінгова Mazda 6. А скоро цей двигун опиниться під капотом пятидверки СХ-5.

Кроссовер Mazda CX-5 получит наддувный двигатель

За минулий рік в США продали 127 563 кросовера Mazda CX-5, але це далеко не найкращий результат в американському сегменті компактних паркетників. Для порівняння, перші три місця в 2017-му зайняли Toyota RAV4 (407 594 штуки), Nissan Rogue (403 465 штук) і Honda CR-V (377 895 штук).

У розпорядженні видання The truth about cars виявився сертифікаційний документ Ради по захисту повітряних ресурсів Каліфорнії. З нього випливає, що для США підготували Мазду СХ-5 2019 модельного року з двигуном Skyactiv-G 2.5 T в поєднанні з шестиступінчастою автоматичною коробкою передач. Поки немає даних, скільки сил і тяги буде видавати «четвірка» на СХ-5, але відомо, що на моделях Mazda 6 і СХ-9 віддача досягає 254 к.с. і 420 Н•м. Також незрозуміло, чи з’явиться подібна модифікація паркетника СХ-5 в Європі, хоча в Старому Світі у клієнтів є вибір з пари бензинових і пари дизельних агрегатів. А от у Штатах продаються поки тільки версії з 194-сильним мотором 2.5 Skyactiv-G.