Кросовер Chevrolet Blazer повернув до життя забуту ім’я

Кроссовер Chevrolet Blazer вернул к жизни подзабытое имя

Автомобіль буде випускатися в декількох виконаннях, зовні відрізняються декором (гратами радіатора і переднім бампером, зокрема). Червона машина на знімках — оспортивленный RS, сіра — топовий Premier.

Компанія Chevrolet повернула назву Blazer в лад, а сам автомобіль — в Північну Америку. Попередник по імені Trailblazer був практично глобальною моделлю, але в Штатах не продавався. Тепер же фірма створила повністю нову легковик, яку помістила у своїй лінійці між кросоверами Equinox і Traverse. Вони при зміні покоління стали відповідно трохи менше і трохи більше своїх попередників, звільнивши місце посередині. Так і було задумано ще в 2015-м.

Кроссовер Chevrolet Blazer вернул к жизни подзабытое имя

В основі Блейзера лежить платформа GM C1 у версії зі стандартною базою, відома за моделями GMC Acadia і Cadillac XT5.

Автомобілю відрядили два бензинових мотора: «четвірку» 2.5 Ecotec (194 к. с., 255 Н•м) і V6 3.6 (309 к. с., 365 Н•м). Обидва — з технологією start/stop, обидва — з девятиступенчатым «автоматом». Привід може бути переднім або повним на вибір. В обох випадках режими руху можна міняти через систему Traction Select, пристосовуючи машину до різних дорожніх умов. У разі повнопривідної версії в Traction Select з’являється ще і функція примусового повного відключення задньої осі (нормальним вважається режим AWD), наприклад, на хорошому покритті.

Кроссовер Chevrolet Blazer вернул к жизни подзабытое имя

У базове оснащення входить мультимедійна система Chevrolet Infotainment 3 з восьмидюймовым сенсорним дисплеєм, Apple CarPlay, Android Auto, 4G LTE і Wi-Fi.

Новий Blazer оснащений ксеноновими фарами. На знімках їх можна прийняти за противотуманки. Смужки нагорі — світлодіодні ходові вогні. Є тут діодна підсвітка емблеми на п’ятій двері (в дорогих комплектаціях вона з електроприводом і безконтактним спрацьовуванням). У старших комплектаціях можна також побачити цифрове салонне дзеркало, підігрів на другому ряду, бездротову зарядку смартфона, підігрів керма і вентиляція передніх сидінь. Число портів USB може досягати шести. Діаметр стандартних колісних дисків дорівнює 18 дюймам, опціональних — аж до 21.

Кроссовер Chevrolet Blazer вернул к жизни подзабытое имя

Обсяг багажника при складеному другому ряді досягає 1818 л. Другий ряд також регулюється в поздовжньому напрямку. Вперше на Шеві з’явилася розвинута система кріплення вантажу Cargo Management System з перегородками і переставляються напрямними.

Вперше на Chevrolet з’явився ящик рукавички з електронним замком (сам ящик достатній для сумки пристойного розміру, запевняє фірма, його можна замкнути — наприклад, віддаючи машину в сервіс). Доступна панорамний дах з приводом. Ще з’явилася така цікава річ, як дистанційне відкривання вікон з брелока: можна за кілька хвилин до виїзду випустити з салону нагріте сонцем повітря. Загалом, багато в чому машина вийшла новаторською для марки. У продаж в США вона надійде на початку 2019 року. У російському представництві компанії Драйву розповіли, що планів щодо виведення Блейзера на наш ринок поки немає.

Історія

Назва Blazer компанія Chevrolet використовувала кілька разів для різних по суті моделей. З 1969-го по 1994 рік фірма виробляла великий двухдверний пікап Blazer K5 зі знімним кунгом, який у 1995-му був замінений на модель Tahoe першого покоління. З 1982-го по 2012 рік випускався позашляховик S-10 Blazer, що встиг за цей час змінити два покоління. Автомобіль виходив з трьома і п’ятьма стулками і з довгим списком бензинових і дизельних двигунів робочим об’ємом від 1,9 до 4,3 л.

Кроссовер Chevrolet Blazer вернул к жизни подзабытое имя

У позашляхового Блейзера S-10 (на фото показано друге покоління) була розкішна комплектація Trailblazer, чиє ім’я пізніше перетворилося в ім’я для моделі.

Як самостійна модель кросовер під назвою Trailblazer (також використовувалося написання TrailBlazer) виник у 2002 році. Перше його покоління протрималося на конвеєрі до 2009-го. Крім США, випуск був налагоджений у Венесуелі і навіть Калінінграді.

Кроссовер Chevrolet Blazer вернул к жизни подзабытое имя

Перший Trailblazer оснащувався рядною бензинової «шісткою» 4.2 і двома «вісімками» (5.3 і 6.0), а також чотириступеневими «автоматами». Привід був тільки повний, хоча і з декількома варіантами реалізації. Ще було два варіанти колісної бази.

Кроссовер Chevrolet Blazer вернул к жизни подзабытое имя

Другий Trailblazer комплектувався дизелями Duramax 2.5 і 2.8, а в Бразилії був доступний бензиновий агрегат V6 3.6.

Друге покоління Трейлблейзера з’явилося в 2012-м і повністю змінило прописку (це стосується і місця виробництва, і збуту). Якщо перший був «американцем», то другий освоїв конвеєри в Таїланді і Бразилії, а продавався в Азії, Австралії (як Holden Colorado 7) і Південній Америці. У 2016-му машина зазнала рестайлінг (правий нижній знімок), зачепила зовнішність і інтер’єр, а також поліпшила список систем безпеки.