Концепт Mission E перетвориться на серійний Porsche Taycan

Концепт Mission E превратится в серийный Porsche Taycan

Прем’єра шоу-кара (на фото) пройшла у Франкфурті у вересні 2015 року. Всі ключові характеристики були заявлені вже тоді, і тепер залізно підтверджуються.

Виробництво першого електричного Porsche почнеться на заводі в Цуффенхаузене в 2019-му, а зараз модель отримала офіційну назву Taycan (Тайкан). Слово має турецькі коріння, приблизний переклад — «швидкий і енергійний як лоша». Ім’я відсилає до логотипом Porsche, на якому з 1952 року зображено баский кінь. Ну а концепт Mission E свою місію виконав, прототипи теж багато чого розповіли.

У Штутгарті особливо підкреслюють: Taycan — це «спорткар з душею Porsche». Бос Олівер Блюм сказав, що модель «уособлює свободу». Седаном її чомусь офіційно не називають.

Концепт Mission E превратится в серийный Porsche Taycan

Виробник планує витратити близько 500 млн євро на розробку варіантів і похідних Тайкана». П’ятидверний концепт Mission E Cross Turismo, оснащений аналогічно седану, натякнув в Женеві на універсал підвищеної прохідності. Ще ймовірні купе і кабріолет.

Двомоторний Porsche Taycan потужністю понад 600 сил розмінює сотню за 3,5 с і розганяється до 200 км/год менш ніж за 12 с. Запас ходу складає 500 км по циклу NEDC. Щоб зарядити батарею ще на 100 км пробігу, достатньо чотирьох хвилин, а за п’ятнадцять акумулятор «заповниться» на 80% (спасибі 800-вольтової системі). За чутками, орієнтиром в цінах Тайкана може служити Panamera, яка в Росії коштує від 6 218 000 до 8 503 000 рублів. Приїде до нас «енергійний жеребець» від Porsche? Чекаємо, адже, наприклад, Jaguar I-Pace у нас буде пропонуватися.